5 cytatów, które zmotywują Cię do oszczędzania

5 cytatów, które motywują do oszczędzania

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę z tego, że każdy z nas potrzebuje czasami chociażby odrobinę motywacji do działania. I właśnie z tego względu, przygotowałam dla Ciebie 5 cytatów, które motywują do oszczędzania pieniędzy, a także uczą rozważnego podejścia do wydatków. 

 

 

5 cytatów, które motywują do oszczędzania


Poznaj cytaty, które szczególnie przypadły mi do gustu. Mam nadzieję, że Ty również je polubisz :))

 

 Cytat nr 1 


robert t.kiyosaki cytat

Przyznaję się szczerze i z ręką na sercu, że w czasach mojej nieoszczędności (rozwinę z pewnością ten wątek, pisząc na ten temat osobny artykuł), zdarzało mi się myśleć, że oszczędzać pieniądze mogą tylko ci, którzy dobrze zarabiają. Co też na tamtejsze czasy, wydawało mi się nawet całkiem logiczne.

Dziś wiem, że to guzik prawda :)) Oszczędzać może każdy. Co więcej: każdy z nas powinien to robić. Trzeba tylko chcieć, a od wysokości naszych zarobków, może zależeć jedynie ilość środków, którą w danym miesiącu przelejemy na konto oszczędnościowe.

 

 Cytat nr 2 


warren buffet cytat

Otóż to!

Jest to jedna z lepszych rad jakie kiedykolwiek słyszałam. Zanotuj ją sobie, zapamiętaj i co najważniejsze zastosuj w praktyce. Bardzo prosty myk, który z powodzeniem stosuję u siebie. Śmiało mogę powiedzieć, że stosując tą metodę nie ma możliwości, że w danym miesiącu nie uda Ci się nic odłożyć.

Polecam całym sercem.

 

 Cytat nr 3 


benjamin franklin cytat

Pączuś w drodze do pracy (2 złote), do tego kawa na mieście (10 złotych). Albo hot-dog zakupiony na pobliskiej stacji benzynowej (5 złotych), bo rano znowu tak jakoś dziwnym trafem, zabrakło czasu, by przygotować śniadanie do pracy. A może bardziej niż czasu zabrakło chęci. A może jedno i drugie?

I wcale nie chodzi o to, że nie lubię hot-dogów, pączków czy kawy. Lubię i to nawet bardzo. MCM wie o tym najlepiej ;)) Rzecz w tym, że właśnie takie drobne, codzienne wydatki (często po przemyśleniu sprawy niepotrzebne) najbardziej uszczuplają nasz domowy budżet. Nim zdążymy się w ogóle zorientować, lekką ręką można wydać sporą sumę pieniędzy.

 

Rozłóżmy na czynniki pierwsze wyżej opisany przykład:

  • Pączek + kawa + hot-dog = 17,00 złotych.

Zakładając, że będziemy kupować prezentowany zestaw każdego dnia przed rozpoczęciem pracy, to w miesiącu wydamy na ten cel: 357,00 zł. Całkiem sporo, prawda?

 

Daleko mi do tego, żeby wszystkiego sobie odmawiać. Absolutnie nie o to chodzi i nie tędy droga. Nikt przecież nie zbiednieje od zakupu jednej (czy może nawet dwóch) drożdżówek w pobliskiej cukierni. Od hot-doga zresztą też nie. Ważne jest jednak to, aby takie drobne i na dobrą sprawę zbędne wydatki, nie stały się dla nas regułą. Często ograniczając te małe przyjemności, możemy zaoszczędzić pieniądze na realizację tych większych.

 

 Cytat nr 4 


Lois Frankel cytatDokładnie tak!

Nie mam nawet cienia wątpliwości, że tak właśnie jest. Myślę, że nie ma sensu się tu zbytnio rozpisywać ;)) z pewnością czujesz przesłanie płynące z tego cytatu. Oszczędzając pieniądze w jakimś konkretnym celu można odmienić swoje życie na lepsze.

 

Mam nadzieje, że Twój poziom motywacji do oszczędzania już nieco wzrósł i nie masz już wątpliwości, że warto odkładać pieniądze 😉 W razie co mam jeszcze jeden cytat w rękawie

 

 Cytat nr 5 


andrzej majewski cytat

Zadajesz sobie właśnie pytanie: jak to? dlaczego?

Ja znam odpowiedź: bo z tych małych, na pozór nic nie znaczących kwot, tworzą się te duże i mające ogromne znaczenie miliony. Swoją drogą.. zastanawiam się, co odpowiadają ludzie bogaci, gdy kasjerka w sklepie pyta: „czy mogę być dłużna grosik?” 😀

 

 

5 cytatów, które motywują do oszczędzania


To już wszystkie cytaty, które przygotowałam do Ciebie w tym wpisie. Po cichutku liczę na to, że będą one dla Ciebie przydatne i weźmiesz je sobie do serca a także, że wrócisz do nich w chwili zwątpienia w sens oszczędzania.

Mam jeszcze jedną niespodziankę. Na końcu wpisu, w sekcji:  „Przeczytaj także”  znajdziesz propozycje artykułów, w których to znajdziesz więcej finansowych cytatów :))

 

A Ty?

Znasz już wybrane przeze mnie 5 cytatów, które motywują do oszczędzania. Masz jakieś ulubione cytaty Dotyczące oszczędzania pieniędzy? Podziel się nimi śmiało w komentarzu. Chętnie poczytam. Motywujmy się wzajemnie. Motywacji nigdy dość!


jak oszczędzać podczas robienia zakupów

Psssst!


Niezmiennie zachęcam do zapisu na mój Newsletter. Gwarantuję zero spamu – też go nie lubię ♥

To jak? Zapiszesz się?

⭐?⚫?


 

⬇ Przeczytaj także:

  1.  „Dlaczego warto oszczędzać pieniądze” ← tutaj znajdziesz argumenty, które (mam nadzieję) przekonają Cię, że warto oszczędzać pieniądze

  2.  „Cytaty finansowe, które warto znać”  ← a tu zobaczysz 7 cytatów, które przypadły mi do gustu. Wszystko okraszone moimi komentarzami :))

  3.  „Najpierw zapłać sobie, dopiero potem zacznij płacić innym”  ← tutaj co prawda nie znajdziesz żadnego cytatu, ale ten wpis to świetne rozwinięcie myśli zawartej w cytacie numer 2

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *