Tani, domowy sposób na czyszczenie toalety

tanie ekosprzątanie czyścimy toaletę

Kto powiedział, że ekosprzątanie musi kosztować fortunę? Istnieją sposoby, dzięki którym można w tani i przyjazny dla środowiska sposób zadbać o czystość w swoim domu. Czytając ten wpis przekonasz się jakie to proste – poznasz mój tani, domowy sposób na czyszczenie toalety.

Wiem, wiem. Nikt za tym za bardzo nie przepada, ale cóż. Ze względów higienicznych i estetycznych toaletę należy czyścić regularnie (sama przecież tego za nas nie zrobi ;)) )

 

 

 

Żyć i być bardziej eko


Przyznam się Tobie szczerze, że niezwykle ważne jest dla mnie dbanie zarówno o środowisko, w którym żyję, jak również o zdrowie moje oraz bliskich mi osób. Świadomie rezygnuję z ogólnodostępnych środków czyszczących zawierających w swoim składzie szkodliwe dla naszego zdrowia detergenty, zastępując je środkami o składzie przyjaznym i bezpiecznym dla mnie, mojej rodziny oraz wspomnianej już wcześniej przyrody.

 

 

 

Tani, domowy sposób na czyszczenie toalety


A do tego prosty jak 2×2 ;))

Nie będzie wymagać od Ciebie żadnego wysiłku. Mało tego: masz 100% pewności, co do jego skuteczności – stosuję go od dawna i zapewniam, że działa.

 

CO BĘDZIE POTRZEBNE?
 • Ocet spirytusowy 10%
 • Szklanka o pojemności 250ml
 • Szczotka do czyszczenia toalety
 • Odrobina chęci :))

 

 

JAK TO ROBIĘ?
 1. Wlewam do toalety jedną szklankę octu spirytusowego 10%
 2. Zostawiam na dwie godziny (wcześniej informuję lojalnie domowników o przeprowadzanym w tym czasie „serwisie toalety”),
 3. Po upływie tego czasu muszę przeszorować toaletę za pomocą szczotkitani, domowy sposób na czyszczenie toalety
 4. Spłukać wodę
 5. I GOTOWE
 6. Teraz pozostaje mi już tylko cieszyć się czystością.

 

Ocet nie tylko pięknie wyczyści i odkarmieni toaletę, ale również ją zdezynfekuje dzięki temu, że posiada właściwości dezynfekujące.

Nie obawiaj się jego nieprzyjemnej woni. Jego zapach naprawdę szybko się ulotni.

 

 

 

Liczymy koszty


1 butelka octu

ta kupiona przeze mnie ma 500 ml i kosztowała dokładnie 2,19 zł

1 szklanka octu

jak z pewnością pamiętasz ma 250ml pojemności.
Oznacza to nie mniej, ni więcej, że jednorazowe umycie toalety kosztuje mnie 1,10 zł. Przyznasz chyba, że koszt ten jest niewielki w porównaniu z korzyściami, jakie można osiągnąć? EKOsprzątanie jest zdrowe, tanie i – co również bardzo istotne – przyjazne dla środowiska.

 

Jestem ciekawa, czy Ty również starasz się zastępować sklepową chemię domowymi środkami czystości? Koniecznie daj mi proszę znać w komentarzu!

 

 

 


Zostań Subskrybentem mojego Newslettera!

Osoby zapisane na listę mają dostęp do darmowych bonusów ♥ Gwarantuję zero spamu – ja też go nie lubię.


 

⬇ Przeczytaj także:

 1.  „Zatkany odpływ? Mam na to sposób” ← tutaj znajdziesz mój prosty, tani a co najważniejsze skuteczny sposób na odetkanie zapchanego odpływu w umywalce, wannie, brodziku, zlewie. Tak więc, jeśli kiedyś Ci się to przydarzy to nie panikuj, tylko przypomnij sobie o tym wpisie ;))

Podoba Ci się artykuł? Pokaż go innym 🖤

2 Replies to “Tani, domowy sposób na czyszczenie toalety

  1. Smart – dziękuję za komentarz. Sprawdzałam 🙂 sukcesywnie będę dodawać na ten temat posty na bloga. Proszę tylko o cierpliwość. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *