Subiektywny ranking blogów finansowych 2019. Blogi warte Twojej uwagi.

ranking blogów finansowych 2019

Tego jeszcze u mnie nie było! Przedstawiam Ci mój osobisty ranking blogów finansowych 2019.

Poznaj moich faworytów! :))

 

Ranking blogów finansowych 2019

 

 

Nim zaczniesz czytać dalej, musisz wiedzieć, że:

 

 • Jest to bardzo subiektywny ranking.
 • W zestawieniu wymieniam blogi, które dają mi – jako Czytelnikowi – wartość. Zbieram je w jedną całość, bo jestem przekonana, że tak samo będzie w Twoim przypadku :)) Blogi, które znalazły się w rankingu blogów finansowych 2019 cenię za sposób w jaki są prowadzone przez swoich autorów, za ciekawe treści, za rzetelne przedstawianie informacji. I tutaj od razu jedna bardzo ważna uwaga. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że poza tymi blogami finansowymi, które wypisałam jest jeszcze sporo innych, które również dają wartość swoim Czytelnikom. Jednak ja, postanowiłam wymienić tylko te, które sama odwiedzam i -z większą, bądź też mniejszą regularnością- czytam. Z tego powodu znajdziesz w nim zaledwie 8 pozycji.
 • Blogi, na które zaglądam podzieliłam na dwie grupy. Pierwsza to blogi prowadzone przez kobiety. Natomiast w drugiej grupie – analogicznie- znajdziesz te prowadzone przez mężczyzn. Taki podział sobie wymyśliłam. Na próżno doszukiwać się w tym jakiejś większej filozofii ;))
 • Nie sugeruj się kolejnością. Jest ona zupełnie przypadkowa. Każdy z wymienionych blogasków lubię w jednakowym stopniu.

 

 

Kobiece spojrzenie na finanse

 

Rodzina na kredyt

 

To blog, który odkryłam przez przypadek. Weszłam tam na chwilę, a zostałam już na zawsze :)) Przyznam się szczerze, że historia Agnieszki tak mnie wciągnęła, że w kilka dni przeczytałam wszystkie jej wpisy. Możesz mi wierzyć na słowo – obok tego bloga nie sposób przejść obojętnie.

Agnieszka wraz z rodziną, w poszukiwaniu lepszego życia, przeprowadziła się z małej miejscowości na wschodzie Polski, na drugi koniec kraju, czyli na Dolny Śląsk. Całą tą historię opisuje ze szczegółami na blogu. Obecnie jest na etapie spłaty zaciągniętych wcześniej kredytów. Dzieli się z Czytelnikami sukcesami i porażkami. Radościami i smutkami.

Niezmiennie jej kibicuję i bardzo mocno trzymam za nią kciuki. Jej upór i konsekwencja w działaniu pozwala mi wierzyć, że osiągnie wszystkie postawione przed sobą cele, zrealizuje marzenia i będzie żyć dokładnie tak, jak to sobie zaplanowała. Życzę jej tego z całego ♥ !

 

Mamonik

 

Ula, jak sama o sobie mówi, pisze o finansach osobistych, o dzieciach i tym “jak opanować jedno i drugie – i nie zwariować” ;))

Na jej blog trafiłam dzięki Rodzinie na kredyt. W sierpniu 2018, Agnieszka i Ula wspólnie wystartowały z projektem “Elementarz oszczędnego rodzica”. Od tego czasu systematycznie dodają na swoich blogach wpisy, które mają pomóc rodzicom w ogarnięciu swoich domowych finansów. Prowadzą nawet grupę na Facebooku: “Oszczędny Rodzic”. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, zajrzyj koniecznie!

 

Kobiece finanse

 

Dana pisze o finansach ze swojej, kobiecej perspektywy.

Autorka konsekwentnie edukuje finansowo swoich Czytelników już prawie 6 lat! (Blog istnieje od kwietnia 2013 roku). Napisała w tym czasie 2 poradniki, a jej blog był wielokrotnie nagradzany. Poza artykułami na temat oszczędzania i inwestowania znajdziesz tu również te związane z ekologią i zero waste.

Wbrew nazwie Panowie również znajdą tu coś dla siebie ;))

 

Checking myself


 

Ten blog to moje odkrycie roku! Trafiłam tu dzięki Uli Mamonik, która umieściła go w swoim spisie blogów finansowych 2019.

Klaudia pisze o domowych finansach i organizacji. Co prawda czytam jej blog od niedawna, jednak tak mi się podoba, że muszę o nim wspomnieć.

Mam sporo do nadrobienia, bo na blogu są już 122 wpisy! Nic w tym sumie dziwnego, zwłaszcza, że blog konsekwentnie prowadzony jest od 2015 roku. Na szczęście (dla mnie) autorka ma lekkie pióro, więc jej posty szybko się czyta. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że w mig nadrobię zaległości :))

ranking blogów finansowych 2019

 

 

Finanse widziane męskimi oczami

 

Jak oszczędzać pieniądze

 

Michał to bloger, którego tak naprawdę nikomu nie trzeba przedstawiać.

Choć nie posiada wykształcenia finansowego, to właśnie on osiągnął spektakularny sukces w polskiej blogosferze, stając się ekspertem w dziedzinie finansów.

Pisze o oszczędzaniu, zarabianiu i inwestowaniu pieniędzy. Pomaga swoim Czytelnikom w samodzielnym wyjściu z długów, udostępniając im bezpłatny kurs internetowy. Jest autorem poczytnych, dobrze sprzedających się książek.

Jest również doskonałym przykładem na to, że ciężka praca w połączeniu z pasją i wiarą w sens swoich marzeń to recepta na sukces.

 

Wolnym być

 

Maciek “Wolny” pisze o oszczędzaniu i mądrym wydawaniu pieniędzy, minimalizmie i pracy zdalnej. O inwestowaniu w nieruchomości na wynajem oraz swojej własnej drodze do wolności finansowej.

Z przyjemnością czytam jego posty, obserwuję rozwój i śledzę kolejne sukcesy.

Zdecydowanie polecam.

 

Finanse bardzo osobiste

 

Ten blog to prawdziwa kopalnia wiedzy o finansach osobistych.

Marcin – autor bloga – jest z wykształcenia ekonomistą, który przez 11 lat pracował w branży finansowej. Blog istnieje nieprzerwanie od 2013 roku. Przez ten czas uzbierało się tam tyle -wartych Twojej uwagi- artykułów, że….. po prostu musisz sam/a to zobaczyć :))

 

Zaradny finansowo

 

Od samego początku istnienia bloga przyświeca mu jasno skonstruowana idea: pokazać Czytelnikowi, że każdy człowiek na świecie -w tym również on- może budować swoją niezależność finansową i to niezależnie od tego ile wynoszą jego miesięczne zarobki.

Mateusz uświadamia swoich odbiorców, że w drodze do niezależności finansowej, najważniejsze jest racjonalne zarządzanie swoimi finansami. Zgadzam się z tym w 100%, dlatego polecam blog Zaradnego finansowo Mateusza Twojej uwadze.

 

 


Psssst!

Zapisując się na mój Newsletter zyskujesz dostęp do super tajnej strony na tym blogu, na której trzymam niepublikowane nigdzie darmowe materiały ;)))

 

 • mini workbook “Domowy audyt finansowy”, który pozwala przeanalizować sytuację finansową, czyli jednym słowem zrobić przegląd domowych finansów. Mini workbook ma 14 stron, na których znajdziesz 35 pytań, dzięki którym dowiesz się, czy miniony rok był dobrym rokiem dla Ciebie i Twoich pieniędzy
 • karta postępów oszczędzania, która ma za zadanie monitorować robione przez Ciebie postępy, gdy zdecydujesz się oszczędzać pieniądze
 • planner obiadów i lista zakupów, pomaga planować posiłki na cały tydzień i na tej podstawie rozpisać listę zakupów, którą można zabrać z sobą do sklepu
 • materiały staram się na bieżąco uzupełniać o nowe pozycje ;))

 

 

To jak? Masz ochotę odebrać swoje prezenty?

⭐🔐🔑🎨


oszczednapolka

 

 

Jak Ci się podoba mój ranking blogów finansowych 2019?

Czy Ty również masz jakieś ulubione blogi, które czytasz i możesz mi polecić?

Daj znać w komentarzu.

6 Replies to “Subiektywny ranking blogów finansowych 2019. Blogi warte Twojej uwagi.

 1. Dzięki Mileno za umieszczenie mojego bloga w Twoim zestawieniu. To zawsze człowieka podbuduje, gdy widzi, że inni doceniają publikowane przez niego treści, zaglądają na bloga i polecają wpisy. Od pewnego czasu również obserwuję Twojego bloga i trzymam kciuki za jego powodzenie, bo kobiet w finansowej blogosferze wciąż u nas w PL jak na moje oko za mało 😉 Pozdrawiam serdecznie!

  1. Dana, cała przyjemność po mojej stronie 🙂 Bardzo sobie cenię Twój blog – dajesz wartość swoim Czytelnikom, więc nie ma opcji, by zabrakło Cię w moim elitarnym rankingu 🙂
   Dziękuję Ci za ciepłe słowa pod adresem mojego blogaska? Pozdrawiam!

 2. hejka 🙂 wielkie dzięki za umieszczenie mnie w swoim rankingu 🙂 Ja powoli wczytuję się w Twój blog -i pewnie niedługo zrobię korektę w swoim spisie 😀 Szczególnie w dziale Nowości 🙂

  1. Ula, nie mogło Cię tu zabraknąć – lubię Twój blog i czytam go od dawna 🙂
   Jeśli ja również trafię do Twojego spisu będzie mi niezmiernie miło?
   Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *