Najdziwniejszy rok ever! Podsumowanie 2020 roku

🎉🎉🎉 3….. 2…. 1…. START! Podsumowanie 2020 roku czas zacząć 🎉🎉🎉

Jak ten czas szybko leci. Tobie też tak szybko mijają dni, czy tylko ja tak mam? Doskonale pamiętam, jak rok temu zasiadłam do komputera i stukając w klawiaturę pokazywałam i opisywałam statystyki bloga, których nigdy wcześniej nie publikowałam. Dzieliłam się swoimi sukcesami i porażkami. Właśnie to wpuszczanie Czytelników za kulisy i mówienie wprost, że czasem coś mi się nie uda, uważam za szalenie istotne. To nie jest tak, że ludziom z Internetu zawsze wszystko się udaje. No niestety, nie zawsze sprawy idą po naszej myśli i sądzę, że należy tym głośno, wyraźnie i szczerze mówić.

 

 

 

Podsumowanie 2020 roku


Zgodnie z moją niepisaną tradycją, podsumowania mijającego roku zawsze publikowałam 31 grudnia. Tym razem jestem zmuszona zrobić małe odstępstwo od tej reguły, ponieważ nie wyrobiłam się na czas ze stworzeniem tego tekstu. Nie umiem już chyba pisać krótkich notek ;))) Nie ma jednak tego złego, co na dobre nie wyjdzie..

Pisane przeze mnie podsumowania znane są z tego, że przedstawiam w nich „suche fakty”. Nie inaczej będzie i tym razem ;))) Będzie transparentnie, szczerze. Bez cukru, bez lukru. Posypki z brokatu też nie przewiduję. Zwłaszcza, że w gruncie rzeczy to był dość słaby rok.

 

 

Blog

-i jego statystyki-


Tradycyjnie zaczynamy od statystyk, bo przecież wszyscy tutaj lubimy cyferki ;)))

 

statystyki styczeń grudzień 2020Tak przedstawiają się statystyki za 2020 rok.

 

A teraz czas porównać je z wynikami osiągniętymi w minionym roku.

statystyki porównanie rok 2019 oraz rok 2020

I tak, jak widać:

 • mam o 123% więcej tzw. unikalnych użytkowników (dokładnie 10 122 tys. UU), co poczytuję sobie jako duży + zwłaszcza, iż wiem że za każdą z tych cyferek stoi człowiek. Między innymi Ty! Dzięki wielkie, że tu ze mną jesteś♥
 • ponad 57% więcej wejść na stronę (tzw. sesji)
 • rekordowym miesiącem był MAJ, kiedy to w ciągu miesiąca bloga odwiedziło 1372 UU
 • najsłabszym miesiącem okazał się być LUTY (zaledwie 488 UU)
 • mega symbolicznie (ale zawsze coś!) o 0,15% więcej odsłon, niż w zeszłym roku

 

Oczywiście trochę smuci mnie fakt, że nie wszystkie wartości świecą się na zielono, ale lepiej skupić się na pozytywach.

 

 

 

Kim są Czytelnicy Bloga?


statystyki wiek płeć styczeń grudzień 2020

Tutaj, jeśli porównamy wyniki tegoroczne z zeszłorocznymi, jakiejś dużej rewolucji nie ma. Cały czas najliczniejszą grupę stanowią osoby z mojej grupy wiekowej (osoby przed 35 rokiem życia), aczkolwiek ten słupek troszkę zmalał. Podobnie jak te reprezentujące grupy wiekowe 35-44 oraz 45-54. W zamian za to troszkę „urosły” pozostałe słupki. Co ciekawe również ten 65+. Fajnie, że starsi Czytelnicy również znajdują tu przydatną dla siebie wiedzę.

Wśród Czytelników bloga wciąż przodują Panie. W porównaniu z 2019 rokiem mamy tu jednak troszkę ponad 3% więcej Panów na pokładzie ;)))

 

statystyki pozyskiwanie 2019 a 2020

Google Analytics twierdzi, iż w tym roku zdecydowana większość Czytelników (83,3%) trafiło na blog z wyszukiwarek internetowych. To dla mnie znak, że warto dbać o SEO. Zaskakująco mało osób (zaledwie 3,4%) trafiło tu z mediów społecznościowych. Szok i niedowierzanie. W zeszłym roku było słabo (8,6%), ale w tym to już jest tragedia.

 

 

 

Podsumowanie 2020 roku

-media społecznościowe-


 

 Instagram 

31 grudnia 2019 roku moje konto obserwowało 292 Followersów. W ostatni dzień 2020 roku na liczniku pojawiła się piękna, okrągła liczba: 400 obserwujących. Oznacza to, iż w 12 miesięcy przybyły mi tu 108 osób. Sami oceńcie: dużo to czy mało.

Moim zdaniem to niewiele. Prosta matematyka: średnio w miesiącu przybywało mi 9 osób. Zaraz na wstępie chciałabym to wyraźnie zaznaczyć: tu nie chodzi o same liczby. Przecież za tymi liczbami stoją ludzie. Osoby, które są zainteresowane tworzonymi przeze mnie treściami! Podobnie jak każdemu innemu Twórcy Internetowemu, mi również zależy na tym, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o treściach, które przygotowuję. To logiczne.

Do tej pory ani razu nie wykupiłam płatnej reklamy, choć co jakiś czas Instagram ostro tnie mi zasięgi. Nie tylko mi, ale marne to pocieszenie, że inni też nie mają lepiej.

 

Przy okazji: mały apel!

Nie bądź obojętna. Obojętność jest najgorsza. Potrafi podciąć skrzydła, podważyć sens dalszych działań i w konsekwencji zabić w Twórcach chęć tworzenia. Nie pozwól na to. Pomóż swoim ulubionym markom osobistym dotrzeć do większej liczby osób. Jeśli zainteresuje Cię dany post, uważasz że jest wartościowy / motywujący / inspirujący / inni również powinni go zobaczyć, to udostępnij go u siebie, oznaczając Twórcę.

 

 

Facebook


To akurat zupełna nowość. Utworzyłam konto Oszczędnej Polce dokładnie 26.10.2020 roku.

Od tego czasu stronę polubiły 42 osoby, a 45 użytkowników ją obserwuje (nie do końca wiem na czym to obserwowanie polega). Liczby niewielkie, ale i tak jestem w szoku, że uzbierało się tu choć trochę osób, zwłaszcza że nie trąbiłam o niej na prawo i lewo.


Na ten moment liczy 19 osób. Grono bardzo kameralne♥

W moim założeniu ta grupa ma być miejscem tylko dla płci pięknej (sorry Panowie!). Chcę by było to miejsce spotkań kobiet, które są zainteresowane tematyką oszczędzania i racjonalnego wydawania pieniędzy. Zgodnie z moim pomysłem, każda członkini grupy może zadać nurtujące ją pytanie na forum i nie zostanie ono pozostawione bez odpowiedzi. Ma to być miejsce, w którym można dzielić się swoimi pomysłami, patentami i doświadczeniem związanym z oszczędzaniem pieniędzy. Tak po prostu, zwyczajnie wymieniać się wiedzą.

Wreszcie ma to być miejsce, w którym mimo, że nie znamy się osobiście, to dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, ponieważ nie ma tu miejsca na hejt. Można za liczyć na wsparcie.

 

 

 Pinterest 


Założyłam konto na Pinterest, ale podobnie jak Facebook’a, traktuję je troszkę po macoszemu. (Moim numerem jeden, jeśli chodzi o media społecznościowe, jest Instagram. Tam odnajduję się zdecydowanie najlepiej).

 

A tak prezentują się statystyki.

statystyki pinterest

Na początku dość szybki wzrost, później gwałtowny spadek. Na osi czasu, kolorem zielonym, został zaznaczony obszar, gdy jeszcze nie miałam założonego konta na Pinterest (od stycznia do marca). Podejrzewam, że jest on spowodowany tym, iż zaprzestałam dodawania nowych pinów na swoją tablicę. Musiałabym do tego wrócić ;)))

 

 

 Newsletter 


Zaraz na początku roku, po prawie dwóch latach blogowania, uruchomiłam zapisy na swój newsletter. Byłam z siebie mega dumna. Zwłaszcza dlatego, że zrobiłam w końcu coś, co bardzo długo odkładałam w czasie (newsletter powstał po prawie dwóch latach blogowania!). Jeśli nadal nie ma Cię na liście, nic straconego. Cały czas możesz się na nią zapisać.

 

 

Zapisując się na Newsletter otrzymujesz hasło dostępu do super tajnej i jednocześnie super fajnej strony na tym blogu, gdzie trzymam prezenty dla swoich Subskrybentów! ✨🎉🎊

 • mini workbook “Domowy audyt finansowy”. 35 pytań na 14 stronach, dzięki którym przeanalizujesz swoją sytuację finansową i dowiesz się w końcu czy miniony rok był dobry dla Ciebie i Twoich pieniędzy
 • karta postępów oszczędzania, jak sama nazwa wskazuje, dzięki niej można śledzić robione przez siebie postępy w odkładaniu gotówki
 • planner obiadów i lista zakupów, pomaga zaplanować posiłki i tworzyć listę zakupów, którą można z sobą zabrać do sklepu
 • lista rzeczy na wyjazd, dzięki której, jestem w stanie zrobić to szybko i sprawnie, niczego po drodze nie zapominając. I tym samym nie narażając się na dodatkowe koszty w czasie podróży
 • finansowa wykreślanka, bo przecież każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje trochę rozrywki :)))

Ta lista jest cały czas jest otwarta! Staram się uzupełniać ją na bieżąco o nowe pozycje.

 

 

 

 Wyróżnienia 


Mimo tego, iż tak jak napisałam wcześniej, w gruncie rzeczy był to dla mnie dość słaby rok, to spotkały mnie w nim dwa bardzo miłe wyróżnienia. Osoby, które śledzą mnie w mediach społecznościowych z pewnością doskonale wiedzą o co chodzi.

 

 SMART BANKIER.PL 

Oszczędna Polka to jeden z 15 wyróżnionych blogów finansowych, które -zdaniem Smart Bankier.pl- warto czytać. Radość z takiego wyróżnienia jest ogromna. Do dziś czytając wzmiankę na temat stworzonej przeze mnie strony, śmieje mi się buzia.

Blog Oszczędna Polka -jak sama nazwa wskazuje- uczy przede wszystkim oszczędzania, jednak skupia się również na kwestii budowania stylu życia, który umożliwia zachowanie odpowiedniego balansu i opiera się na świadomym korzystaniu z produktów finansowych

 

 BLOG KOBIECE FINANSE 

Znalazłam się w zestawieniu u Dany z bloga Kobiece Finanse wśród 33 wartościowych blogów finansowych i biznesowych prowadzonych przez kobiety (w kategorii blogi o oszczędzaniu).

To jeden z ładniejszych blogów finansowych w polskiej blogosferze (…) Blog wartościowy i miły dla oka

No miód na moje serce♥

 

 

podsumowanie roku 2020

 

 

 

Podsumowanie 2020 roku


To tyle, jeśli chodzi o tzw. „suche fakty”.

Jest jeszcze coś czym chciałabym się z Tobą podzielić. PLAN na 2021 rok. Chcę, by ten rok był przełomowym rokiem, jeśli chodzi o rozwój bloga. Chcę iść level wyżej. Dlatego mam zamiar pracować nad swoim pierwszym e-bookiem. Już niebawem zdradzę Ci więcej szczegółów. Obiecuję! ♥

Na tym zakończę już moje, trochę przydługie, podsumowanie 2020 roku.

 

 Teraz Twoja kolej! 

Daj znać jak Tobie minął ten dziwny rok♥

 

⬇ Przeczytaj także:

 1.  „Nowy rok, nowy blog” ← wiesz już, że zapis na Newsletter otwiera drzwi do tajnej strony z darmowymi bonusami. W tym wpisie poruszam sprawy techniczno-organizacyjne związane z zapisem ♥

 2.  „Podsumowanie 2019 roku”  ← tutaj zobaczysz, jak mi minął 2019 rok. Moje szczere podsumowanie oraz garść wspomnień :))

 3.  „Podsumowanie 2018 roku”  ← to moje pierwsze podsumowanie roku w historii bloga. W sumie nic dziwnego, że pierwsze – w końcu napisane w 2018 roku, pół roku po założeniu bloga ;))

Podoba Ci się artykuł? Pokaż go innym 🖤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *