Planner obiadów i lista zakupów do wydrukowania!

planer posiłków lista zakupów do druku

 

Nie jest żadną tajemnicą, że planner obiadów i lista zakupów to narzędzia, które pomagają mi zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak również sporo cennego czasu.

Teraz ma szansę pomóc również Tobie :)) Bo oto nadszedł ten czas. Ta wiekopomna chwila. Dzień, w którym oddaję w Twoje ręce planner, którego używam na co dzień

 

***

 

Planner w 100% mój. Przetestowany przez moją skromną osobę na milion możliwych sposobów :)) Korzystaj z niego w dowolny sposób. Wypełniaj go według własnego pomysłu i uznania.

Pozwól jednak, że pokażę Ci, w jaki sposób korzystam z niego ja.

 

strzałka na dół

 

Planner obiadów i lista zakupów

do wydrukowania

 

lista zakupów podział na trzy kategorie
Wypisywanie plannera obiadów i listy zakupów zaczynam od nazwania poszczególnych kolumn

 

Lista zakupów

 

Jak widzisz, lista zakupów składa się z trzech kolumn.

Te 3 małe krateczki, które widzisz na samej górze (zaznaczyłam je strzałkami), służą mi właściwie tylko i wyłącznie po to, aby nazwać poszczególne kolumny. Wpisuję tam następujące słowa: OBIAD, ŚRODKI CZYSTOŚCI i “MIMOCHODEM”. Nazywanie poszczególnych kolumn sprawia, że w szybki i łatwy sposób mogę zorientować się, gdzie mam wpisywać poszczególne produkty, przy późniejszym uzupełnianiu listy zakupów.

 

planer obiadów i lista zakupów do druku za darmo
Po wypisaniu kolumn czas zaplanować menu na najbliższy tydzień…

 

Planner obiadów

 

Uzupełniam zatem poszczególne krateczki znajdujące się w kolumnie, gdzie należy wpisywać swoje pomysły na obiad. Krateczek jest siedem, tak samo jak jest siedem dni tygodnia.

 

W praktyce wygląda to tak, że stale przeskakuję pomiędzy tymi dwoma kolumnami ;))

Załóżmy, że pierwsze danie, które wpisuję na listę to placki ziemniaczane. Tak -nawiasem mówiąc- kocham je całym swoim ♥ (szkoda tylko, że MCM nie podziela tej miłości)

Planując to danie wiem, że do jego zrobienia potrzebne mi będą ziemniaki, cebula, mąka pszenną, jajka, olej do smażenia oraz przyprawy: sól, pieprz i jarzynka. Część z tych składników zawsze jest obecna w moim domu, więc nim coś wpiszę na listę sprawdzam, czy mam to na stanie, czy też muszę to kupić.

 

lista zakupów
… jednocześnie na liście zakupów wypełniam kolumnę “OBIAD”, w której wypisuję wszystkie składniki potrzebne do przyrządzenia dania, które muszę kupić

 

Po zorientowaniu się czego faktycznie mi brakuje przeskakuje do “LISTY ZAKUPÓW”, by uzupełnić kolumnę “OBIADY”. I wpisać tam wszystkie brakujące składniki.

O ile uzupełnianie kolumny z napisem “ŚRODKI CZYSTOŚCI” z pewnością jest dla Ciebie oczywiste, tak przy kolumnie z napisem “MIMOCHODEM” możesz mieć pewne wątpliwości, co tak naprawdę autor (czyli ja) miał na myśli ;))

Co nieco pisałam Ci już o tym wcześniej na blogu. W dużym skrócie i uproszczeniu chodzi o to, że wpisuję tam produkty spożywcze, które nie są składnikami obiadów. I uzupełniam tą część tabelki “na bieżąco”. A więc, gdy nagle w domu skończą mi się jabłka / ketchup / czy jeszcze coś innego, to staram się to od razu dopisać do listy. Tak, by po prostu nie zapomnieć o tych produktach przy robieniu kolejnych zakupów. Tam też często zapisuję produkty, które potrzebne nam będą do przygotowania śniadań.

 

planer obiadów lista zakupów druk za darmo
A tutaj zapisuję sobie moje “złote myśli” ;))

 

Dla przykładu: gdy w niedzielę planuję zrobić schaboszczaka na obiad, to mogę tu sobie zapisać odpowiednią notatkę. Np. coś w stylu: “sobota – pamiętaj wyjąć mięso z zamrażalnika!”  :))

A jeśli chcesz mieć listę zakupów i planner obiadów zawsze przy sobie to wystarczy, że zrobisz zdjęcie swoim telefonem komórkowym.

 

strzałka na dół

do pobrania planer posiłków lista zakupów za darmo

 

Planner obiadów i lista zakupów

do wydrukowania

 

Nie pozostaje mi już nic innego jak zachęcić Cię do skorzystania z mojego plannera. Wierzę, że dopasujesz go do swoich własnych preferencji i będzie on dla Ciebie przydatny ;))

 

 


Pssssst!

Planner 2 w 1 trafił do Skarbnicy Wiedzy i mają do niego dostęp tylko osoby zapisane na mój Newsletter. Subskrybentów zawsze traktuję wyjątkowo :))

 

 


 

Jeśli chcesz komuś polecić planner obiadów i listę zakupów do wydrukowania – przekaż mu proszę link do tego wpisu 🙂 Nie wyrażam bowiem zgody na rozpowszechnianie bezpośredniego dostępu do kart.

Nie zgadzam się na wykorzystywanie plannera w celach sprzedażowych, komercyjnych. Jest on tylko i wyłącznie do prywatnego użytku. Projekt jest darmowy, ale posiada prawa autorskie, które zostają przy jego autorce. Szanuj je :))

 

oszczednapolka

 

Jestem bardzo ciekawa: jak podoba Ci się mój planner?

Koniecznie daj mi znać w komentarzu co o nim sądzisz!

Cudownego dnia!

4 Replies to “Planner obiadów i lista zakupów do wydrukowania!

  1. Polecam każdemu korzystać z takiego planera 🙂 Ewentualnie czegoś mocno do niego zbliżonego 😉 O wiele łatwiej jest dzięki temu ogarnąć listę zakupów – zwłaszcza tą spożywczą 😉 I kończy się dzięki temu odwieczny dylemat – co dzisiaj na obiad 🙂

    1. Jakub super, że i Ty dostrzegasz zalety korzystania z plannera :))
      Masz absolutną rację: osoby planujące swoje obiady z wyprzedzeniem nie mają codziennych, obiadowych dylematów.
      No chyba, że ktoś zaplanuje swoje tygodniowe menu, po czym stwierdzi, że on jednak nie ma ochoty na to co sam wpisał do plannera i rozmyśla na nowo 🤣

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *