Planner obiadów i lista zakupów do wydrukowania!

planer posiłków lista zakupów do druku

Nie jest żadną tajemnicą, że planner obiadów i lista zakupów to narzędzia, które pomagają mi zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak również sporo cennego czasu. Teraz ma szansę pomóc również Tobie :)) Bo oto nadszedł ten czas. Ta wiekopomna chwila. Dzień, w którym oddaję w Twoje ręce planner, którego używam na co dzień. 

 

***

 


UPDATE! 27.01.2021

Dość długo zastanawiałam się, czy przeredagować ten wpis. A to dlatego, że prezentowany tutaj szablon planner’a od tego czasu z lekka się zdezaktualizował. Stwierdziłam jednak, że zostawię wpis tak jak jest, bo pokazuje on (zwłaszcza mi samej) jak duży progres zrobiłam! I to w niecały rok. Będę mogła sobie do niego wracać, gdy będzie mi się wydawało, że drepczę cały czas w miejscu :))

 

Nie chcę Cię długo zanudzać, więc od razu przejdę do rzeczy. Jeśli masz ochotę przeczytać ten wpis to oczywiście możesz to zrobić ;)) musisz jednak wiedzieć, że nie ma już u mnie tych starych szablonów. Brzydkie były, przestały mi się kompletnie podobać, więc wymieniłam je na nowe. W związku z tym daję Ci znać, że na stronie z darmowymi materiałami te nowe plannery, o których Ci właśnie piszę, są już dostępne. Wyglądają dokładnie tak, jak na zamieszczonym niżej obrazku.

RODZAJE PLANNERÓW

Są aż dwa rodzaje plannerów! Jest zatem z czego wybierać :))

 • Pierwszy to ten, z którego sama korzystam, czyli planner który pozwala zaplanować obiady na cały tydzień oraz stworzyć na tej podstawie listę zakupów spożywczych.
 • Drugi, to ukłon w stronę Czytelników. Jest to szablon, dzięki któremu można zaplanować wszystkie zjadane posiłki w ciągu dnia (śniadanie, obiad, kolacja). Do tego szablonu dedykowana jest osobna lista zakupów spożywczych

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ PLANNERY?

Trafiły one na stronę z darmowymi materiałami, która jest zabezpieczona hasłem i dostęp do nich mają tylko osoby zapisane na mój Newsletter. Wielokrotnie już to podkreślałam, ale taka jest prawda, więc nie zaszkodzi powtórzyć to raz jeszcze: swoich Subskrybentów zawsze traktuję wyjątkowo :))

W każdej chwili możesz dołączyć do tego szanownego grona ⬇


 

WPIS ARCHIWALNY

Planner obiadów i lista zakupów

do wydrukowania

 

Planner w 100% mój. Przetestowany przez moją skromną osobę na milion możliwych sposobów :)) Korzystaj z niego w dowolny sposób. Wypełniaj go według własnego pomysłu i uznania.

Pozwól jednak, że pokażę Ci, w jaki sposób korzystam z niego ja.

lista zakupów podział na trzy kategorie
Wypisywanie plannera obiadów i listy zakupów zaczynam od nazwania poszczególnych kolumn

 

Lista zakupów

 

Jak widzisz, lista zakupów składa się z trzech kolumn.

Te 3 małe krateczki, które widzisz na samej górze (zaznaczyłam je strzałkami), służą mi właściwie tylko i wyłącznie po to, aby nazwać poszczególne kolumny. Wpisuję tam następujące słowa: OBIAD, ŚRODKI CZYSTOŚCI i „MIMOCHODEM”. Nazywanie poszczególnych kolumn sprawia, że w szybki i łatwy sposób mogę zorientować się, gdzie mam wpisywać poszczególne produkty, przy późniejszym uzupełnianiu listy zakupów.

 

planer obiadów i lista zakupów do druku za darmo
Po wypisaniu kolumn czas zaplanować menu na najbliższy tydzień…

 

Planner obiadów

 

Uzupełniam zatem poszczególne krateczki znajdujące się w kolumnie, gdzie należy wpisywać swoje pomysły na obiad. Krateczek jest siedem, tak samo jak jest siedem dni tygodnia.

 

W praktyce wygląda to tak, że stale przeskakuję pomiędzy tymi dwoma kolumnami ;))

Załóżmy, że pierwsze danie, które wpisuję na listę to placki ziemniaczane. Tak -nawiasem mówiąc- kocham je całym swoim ♥ (szkoda tylko, że MCM nie podziela tej miłości)

Planując to danie wiem, że do jego zrobienia potrzebne mi będą ziemniaki, cebula, mąka pszenną, jajka, olej do smażenia oraz przyprawy: sól, pieprz i jarzynka. Część z tych składników zawsze obecna jest w moim domu. Dlatego nim coś wpiszę na listę sprawdzam, czy mam to na stanie, czy też muszę to kupić.

 

lista zakupów
… jednocześnie na liście zakupów wypełniam kolumnę „OBIAD”, w której wypisuję wszystkie składniki potrzebne do przyrządzenia dania, które muszę kupić

 

Po zorientowaniu się czego faktycznie mi brakuje przeskakuje do „LISTY ZAKUPÓW”, by uzupełnić kolumnę „OBIADY”. I wpisać tam wszystkie brakujące składniki.

O ile uzupełnianie kolumny z napisem „ŚRODKI CZYSTOŚCI” z pewnością jest dla Ciebie oczywiste, tak przy kolumnie z napisem „MIMOCHODEM” możesz mieć pewne wątpliwości, co tak naprawdę autor (czyli ja) miał na myśli ;))

Co nieco pisałam Ci już o tym wcześniej na blogu. W dużym skrócie i uproszczeniu chodzi o to, że wpisuję tam produkty spożywcze, które nie są składnikami obiadów. I uzupełniam tą część tabelki „na bieżąco”. A więc, gdy nagle w domu skończą mi się jabłka / ketchup / czy jeszcze coś innego, to staram się to od razu dopisać do listy. Tak, by po prostu nie zapomnieć o tych produktach przy robieniu kolejnych zakupów. Tam też często zapisuję produkty, które potrzebne nam będą do przygotowania śniadań.

 

planer obiadów lista zakupów druk za darmo
A tutaj zapisuję sobie moje „złote myśli” ;))

 

Dla przykładu: gdy w niedzielę planuję zrobić schaboszczaka na obiad, to mogę tu sobie zapisać odpowiednią notatkę. Np. coś w stylu: „sobota – pamiętaj wyjąć mięso z zamrażalnika!”  :))

A jeśli chcesz mieć listę zakupów i planner obiadów zawsze przy sobie to wystarczy, że zrobisz zdjęcie swoim telefonem komórkowym.

 

strzałka na dół

do pobrania planer posiłków lista zakupów za darmo

 

Planner obiadów i lista zakupów

do wydrukowania

 

Nie pozostaje mi już nic innego jak zachęcić Cię do skorzystania z mojego plannera. Wierzę, że dopasujesz go do swoich własnych preferencji i będzie on dla Ciebie przydatny ;))

oszczednapolka

 

Jestem bardzo ciekawa: jak podoba Ci się mój planner?

Koniecznie daj mi znać w komentarzu co o nim sądzisz!

Cudownego dnia!


⬇ Przeczytaj także:

 1.  „Jak oszczędzać na jedzeniu?” ← oszczędzanie na jedzeniu może być tematem dość kontrowersyjnym. Bo jakże to tak? “Przecież tak się nie da!” – powiedzą co niektórzy. Ja natomiast postaram się udowodnić, że nie mają racji ;))

Podoba Ci się artykuł? Pokaż go innym 🖤

4 Replies to “Planner obiadów i lista zakupów do wydrukowania!

 1. Polecam każdemu korzystać z takiego planera 🙂 Ewentualnie czegoś mocno do niego zbliżonego 😉 O wiele łatwiej jest dzięki temu ogarnąć listę zakupów – zwłaszcza tą spożywczą 😉 I kończy się dzięki temu odwieczny dylemat – co dzisiaj na obiad 🙂

  1. Jakub super, że i Ty dostrzegasz zalety korzystania z plannera :))
   Masz absolutną rację: osoby planujące swoje obiady z wyprzedzeniem nie mają codziennych, obiadowych dylematów.
   No chyba, że ktoś zaplanuje swoje tygodniowe menu, po czym stwierdzi, że on jednak nie ma ochoty na to co sam wpisał do plannera i rozmyśla na nowo 🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *