Od dorabiania po godzinach do własnego (copy)biznesu online. Poznajcie historię Pauli

od dorabiania do własnego biznesu online

Zastanawialiście się kiedyś, czy to możliwe, aby przejść od dorabiania po godzinach w Internecie do własnego biznesu online?

Bohaterką dzisiejszego wpisu jest Paula Traub-Stanikowska – copywriterka, przedsiębiorczyni oraz autorka e-booka: „Treści od podstaw. Twórz z łatwością teksty dla biznesu. E-book dla przedsiębiorców i początkujących copywriterów”. Prywatnie mama małej Tosi, która po narodzinach córki postanowiła przekuć swoje dodatkowe zajęcie, wykonywane po godzinach, w dobrze prosperujący biznes. Właściwie to powinnam napisać copybiznes, bo Paula – jak sama o sobie pisze- od 2014 roku pomaga markom pozyskiwać nowych klientów przy pomocy tekstów.

 

 

 CopywriterKA, czyli kto? 

Według Słowika języka polskiego PWN copywriter to „osoba przygotowująca teksty reklam i ogłoszeń”. Zatem copywriter to ktoś, kto zarabia pieniądze, pisząc teksty na zlecenie.

Zawodowi copywriterzy zajmują się pisaniem artykułów, przygotowywaniem blogowych wpisów oraz tworzeniem opisów produktów do sklepów internetowych. Działają przy tym zgodnie z zasadami SEO, wybierając takie słowa kluczowe, aby napisany przez nich tekst szybko polubił się z wyszukiwarką Google ;)) Tworzą również hasła reklamowe (umieszczane na plakatach, ulotkach, w reklamach internetowych), piszą scenariusze reklam, a także tworzą treści podcastów.

 

 

Od dorabiania po godzinach do biznesu online

-historia Pauli-


Zaraz zobaczycie, jak drobne zlecenia, polegające na pisaniu tekstów, które na samym początku były dla Pauli tylko odskocznią od pracy na etacie, a przy okazji pomagały jej podreperować domowy budżet, z biegiem czasu stały się dla niej głównym źródłem dochodu.

 

 OD ETATU I DROBNYCH ZLECEŃ PO GODZINACH DO PRACY NA WŁASNY RACHUNEK 

Odkąd pamiętam, chciałam pracować w prasie, ale jakoś się nie złożyło (chociaż raz pojawiła się okazja i do dziś zastanawiam się, co by było, gdyby…).

Cały czas jednak pisałam – a to dla siebie, a to dla pierwszych klientów. Przez całe studia, aż w końcu nadszedł czas, aby pójść do „prawdziwej” pracy. I tak przechodziłam z jednego etatu na drugi, a każdego z nich szczerze nienawidziłam. Drobne zlecenia były dla mnie odskocznią od stania za ladą, a później siedzenia za biurkiem. Dzięki nim zawsze miałam trochę zaskórniaków na drobne przyjemności.

Jestem mamą teraz już półtorarocznej córki. Kiedy zaszłam w ciążę pracodawca jasno dał mi do zrozumienia, że miejsce matek jest w domu, dlatego równy rok temu właśnie w domu zorganizowałam sobie idealne warunki do pracy i założyłam firmę.

 CZAS NIE JEST Z GUMY –  PRACUJ MĄDRZEJ, A NIE CIĘŻEJ! 

Niestety, jednoczesna opieka nad córką wymagała (i do dzisiaj wymaga) ode mnie dużej dostępności, dlatego na zlecenia nadal mam niewiele czasu… Za to finanse muszą się zgadzać.

Moja córka nie chodzi do żłobka. Na co dzień jest ze mną w domu, co oznacza, że zajmuję się nią, kiedy mąż jest w pracy, w efekcie w tym czasie ja nie pracuję. Właściwie to pracuję bardzo małozwykle w tygodniu mam dosłownie kilkanaście godzin na realizację zleceń dla klientów oraz ogarnianie własnych firmowych spraw. Na początku pracowałam głównie w weekendy, natomiast z początkiem tego roku postanowiłam, że chcę mieć większość weekendów wolnych. Co to oznacza? Jeszcze mniej czasu na pracę.

Nauczona wcześniejszymi doświadczeniami szybko stworzyłam sobie środowisko pracy, w którym mogę pisać przez kilka godzin w tygodniu, a zarabiać jak na pełnym etacie.

 

 jaki z tego wniosek? 

Nasuwam mi się kilka wniosków, którymi chcę się z wami podzielić ;))

 1. Warto mieć w życiu jakieś hobby, które można zmonetyzować :)) w dzisiejszych czasach, każdy kto ma dostęp do Internetu może w dość prosty sposób dorobić do swojej pensji, oddając się swojej pasji (np. pisanie tekstów na zlecenie, prowadzenie bloga i budowa marki osobistej, sprzedaż rękodzieła). Zastanówcie się: w czym jesteście dobrzy, czy mogłoby to być ciekawe i pomocne dla innych ludzi oraz jaką wartość może wnieść to do ich życia, a następnie po prostu zacznijcie to robić :))
 2. W pracy wykonywanej dorywczo (nawet jeśli na początek będą to drobne zlecenia) rozwijacie się i zdobywacie cenne doświadczenia na innym, niż to wasze stricte zawodowe pole. Takie dodatkowe zajęcie może stać się dla was doskonałą alternatywą, gdybyście nagle stracili pracę na etacie. Dzięki temu możecie poczuć się bezpieczniej – w razie utraty głównego źródła dochodu, już w zanadrzu macie plan B! Pamiętajcie, że zawsze opłaca się uczyć się nowych rzeczy i tym samym budować sobie zaplecze na gorsze czasy.
 3. Zawsze może się okazać, że praca wykonywana po godzinach daje wam większą satysfakcję, niż ta którą wykonujecie na codzień, a na dodatek przynosi wam więcej pieniędzy. W efekcie możecie pracować mniej i jednocześnie zarabiać więcej. Zastanówcie się, czy wasze obecne życie wygląda dokładnie tak, jak chcielibyście, aby ono wyglądało. Jeśli odpowiedź brzmi „nie” to może warto byłoby coś w nim zmienić, spróbować czegoś nowego na bezpiecznym gruncie? (łącząc etat z pracą dorywczą)

 


 HALO, HALO! 

Czy są na sali osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat copywritingu? A może lubicie pisać i już od dawna chodzi wam po głowie myśl, że może warto byłoby spróbować swoich sił jako copywriter? Tylko nie macie zielonego pojęcia gdzie szukać ofert, jak pozyskiwać klientów i przebić ze swoją ofertą wśród konkurencji?

Jeśli chcielibyście -podobnie, jak Paula- zacząć zarabiać na pisaniu, pracując zaledwie kilkanaście godzin w tygodniu to już dziś zapiszcie się na bezpłatny webinar i odkryjcie najpilniej strzeżone tajemnice copywriterów!

 

 Bezpłatny webinar odbędzie się 12.04.2023, godz. 18:00: 

 • dowiecie się, gdzie i w jaki sposób najlepiej pozyskiwać klientów do współpracy,
 • sprawdzicie, jakie masz możliwości rozliczenia, jeśli nie prowadzicie firmy,
 • stworzycie swoje pierwsze portfolio lub dopracujecie istniejące, aby przyciągało klientów,
 • zobaczycie, jak inni copywriterzy wyceniają swoją pracę i jakie mają stawki,
 • nauczycie się organizować pracę i utrzymywać porządek w zleceniach.
tajniki pracy copywritera webinar
Aby zapisać się na webinar, kliknij w powyższy banner! :))

 

 To nie wszystko! 

Wszystkie zebrane przez Paulę doświadczenia zaowocowały powstaniem Programu Rozwoju CopyBiznesu, w którym Paula uczy jak zarabiać więcej, pracując mniej!

Program startuje 19.04.2023r. i potrwa 10 tygodni.

 

 Program spotkań online: 

 • Mindset, czyli jak nasze podejście ma się do tego, ile zarabiamy, z jakimi klientami pracujemy i w jaki sposób funkcjonuje nasz biznes,
 • Specjalizacja – czy copywriter powinien ją mieć i jak ją wybrać,
 • Formy rozliczenia z klientem – JDG, NDG, Useme, umowy zlecenie/o dzieło,
 • Klienci idealni – jak ich pozyskać, obsłużyć i zatrzymać na dłużej,
 • Wycena i sposoby rozliczenia – czyli, ile kosztuje praca copywritera i czy najlepiej wyceniać projekty za całość, od długości czy za godzinę,
 • Katalogowanie zleceń – jak utrzymać porządek w zleceniach i w całej pracy,
 • Narzędzia pracy copywritera – edytory tekstu, programy i aplikacje do SEO,
 • Pisanie tekstów sprzedażowych – warsztat z zadaniem praktycznym do wykonania (teksty będą później feedbackowane przez Paulę),
 • Pisanie angażujących postów do social mediów – warsztat z zadaniem praktycznym do wykonania (teksty będą później feedbackowane przez Paulę),
 • Pisanie pod SEO – wykład specjalistki od SEO, Aleksandry Młodzińskiej @alex_copywriterinasia

Dodatkowo: każdy uczestnik ma 2 spotkania 1:1 z Paulą (na samym początku i na zakończenie programu). o to, aby ustalić najważniejsze potrzeby i problemy, a także aby podsumować cały program i uporządkować wiedzę. Wielkim plusem jest możliwość bycia w ciągłym kontakcie z prowadzącą i zadawania pytań przez cały czas trwania Programu.

 

Dla uczestników są też przewidziane aż 2 bonusy, które przydadzą się w pracy jako copywriter!

 • e-book „Treści od podstaw. Twórz z łatwością teksty dla biznesu. E-book dla przedsiębiorców i początkujących copywriterów” (o wartości 127 zł)
 • Arkusz Google Ewidencja Zamówień (o wartości 28 zł)
copywriter praca rozwój webinar
Kliknij w banner, aby przejść na stronę Programu Rozwoju CopyBiznesu

 

 Program Rozwoju CopyBiznesu 

Standardowa cena Programu to 1235 złotych.

Ale, ale! Do 12.04.2023r. trwa przedsprzedaż i do tego dnia można wykupić dostęp za jedyne 797 złotych. To jednak nie wszystko, bo najlepsze zostawiłam na koniec.

Mam dla was kod rabatowy, który obniża cenę obowiązującą na przedsprzedaży, aż o 98 złotych! Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszecie kod: OSZCZEDNA, a będziecie mogli dołączyć do Programu Rozwoju CopyBiznesu za 699 złotych :)) W sumie to o 536 złotych taniej, w stosunku do ceny regularnej. No i nie zapominajmy również o tym, że każdy z uczestników dostaje dwa pełnowartościowe produkty w formie bonusów. Łączna wartość bonusów to aż 155 złotych.

 

 INWESTYCJA W WIEDZĘ 

Dlatego, jeśli poważnie myślicie o tym, aby zacząć dorabiać do swojej pensji pisząc teksty na zlecenie, ale kompletnie nie wiecie jak się do tego zabrać, warto skorzystać z uczestnictwa w Programie. Nie będziecie musieli działać po omacku, bo całą potrzebną wiedzę dostaniecie na tacy. Dzięki temu zaoszczędzicie masę cennego czasu. Przez cały proces przeprowadzi was doświadczona copywriterka – śmiało możecie potraktować zakup Programu jako inwestycję. A przecież inwestycja w wiedzę, w połączeniu z działaniem, wypłaca najlepsze odsetki :))


Z mojej strony to już wszystko. Dajcie znać, czy kiedykolwiek myśleliście już o tym, aby dorabiać do swojej pensji wykorzystując do tego Internet. Jestem bardzo ciekawa! A może komuś z was udało się już przejść drogę od dorabiania po godzinach do biznesu online. Chętnie poczytam wasze historie! 

Przeczytaj także:

 1.  „Dochód vs przychód” ← przeczytajcie ten artykuł, jeśli chcecie wiedzieć, czym różnią się od siebie te dwa pojęcia ♥

 2.  „Szklany sufit”  ← szklana ściana, lepka podłoga, szklane ruchome schody… Dyskryminacja kobiet na rynku pracy niejedno ma imię. Poznajcie je wszystkie.

 3.  „Złote myśli Warrena Buffetta na temat zarabiania i inwestowania pieniędzy”  ← te cytaty to czyste złoto. Wierzę, iż będą one dla was źródłem wielu inspiracji :))

2 Replies to “Od dorabiania po godzinach do własnego (copy)biznesu online. Poznajcie historię Pauli

 1. Świetna historia, kiedyś próbowałem zacząć pisać i wykonywać zlecenia…ale trochę się zraziłem początkowymi stawkami, no i tym, że w sumie nie tak łatwo o te zlecenia 🙂

  Na Giełdzie tekstów nie chciało mi się wrzucać prac, postanowiłem pisać na swoim blogu jednak.

  Na początek chyba ważne, by jednak tych pierwszych klientów jakoś pozyskać, a najlepiej do stałej współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *