Ochrona przed wyłudzeniem kredytu, która kosztuje mnie zaledwie 2 złote miesięcznie

ochrona przed wyłudzeniem kredytu

Posiadana przeze mnie ochrona przed wyłudzeniem kredytu kosztuje mnie zaledwie dwa złote miesięcznie. Bez przydługiego wstępu, lania wody i owijania w bawełnę. Postanowiłam, że zrobię coś dobrego dla siebie. Coś co sprawi, że poczuję się bezpieczniej i pewniej, zyskując przy tym również spokojniejszy sen.

Aktywowałam Alerty BIK, by mieć ochronę przed wyłudzeniem kredytu na moje nazwisko i tym samym, by chronić swoją tożsamość, gdyby ta (nie daj Boże!) wpadła w jakieś niepowołane ręce. Oczywiście nie tylko ja. MCM również jest szczęśliwym posiadaczem alertów.

 

Witamy w XXI wieku…

 

Witamy w świecie, w którym to bardziej należy się bać utraty dowodu osobistego, niż kradzieży gotówki noszonej w portfelu. W świecie, w którym bardziej należy bać się złodzieja, który ukradnie nam tożsamość, niż tego, który niepostrzeżenie wyjmie nam stówkę z kieszeni. Bo to właśnie kradzież naszych danych osobowych może mieć dla nas przykre, a czasem wręcz katastrofalne skutki. Może być przyczyną morza wylanych łez i ogromnego stresu. Siwych włosów i nadprogramowych zmarszczek. I to w młodym wieku.

Bo choć wydaje nam się, że nas ten problem nie dotyczy (oby rzeczywiście tak było!) to życie bezlitośnie pokazuje, że takie rzeczy jak kradzież tożsamości jednak się zdarzają. Niestety.

A że jestem już kobietą po 30-stce i patrzę na świat zupełnie inaczej, niż wtedy gdy miałam naście lat, to postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć ograniczać wszelkiego rodzaju ryzyko. Zwłaszcza te związane z wyłudzeniem kredytu.

 

 

Ochrona przed wyłudzeniem kredytu

 

To główny powód, dla którego zdecydowałam się na aktywację Alertów w Biurze Informacji Kredytowej.

Alerty BIK to usługa płatna. Wydałam na nią 24 złote (opłata jednorazowa, płatność dokonywana “z góry” za cały rok). Nie trzeba być mistrzem w rachunkach, by szybko obliczyć, iż ochrona przed wyłudzeniem kredytu kosztuje mnie zaledwie 2 złote miesięcznie. Opłata -jak z pewnością przyznasz- niewielka. Za to korzyści całe mnóstwo.

 

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK) powiadomi mnie o próbie uzyskania kredytu na moje dane osobowe. I to niezwłocznie, bo alerty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Powiadomienia rozsyłane są za pomocą SMS i wiadomością e-mail.
  • Dostanę powiadomienie, jeśli komuś przyszłoby do głowy, by sprawdzić moje dane w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Powiadomienie przydatne w przypadku próby wyłudzenia np. abonamentu na telefon komórkowy.
  • Będę zawczasu wiedzieć o czyhających na mnie zagrożeniach. A w tym przypadku to właśnie ten czas jest na wagę złota. Wiedząc o zagrożeniu wciąż jesteśmy o krok przed osobą, która się pod nas podszywa. To daje przewagę i możliwość szybkiej reakcji w przypadku realnego zagrożenia. W konsekwencji pozwala udaremnić próbę wyłudzenia kredytu.
  • Nie zostanę pozostawiona sama sobie. W przypadku, gdy otrzymam alert informujący, że do Instytucji Finansowej wpłynęło zapytanie o moją osobę, a wiem że nie składałam wniosku kredytowego, mam prawo zwrócić się do BIKu z prośbą o wyjaśnienie otrzymania alertu. Biuro Informacji Kredytowej po otrzymaniu takiej prośby pomoże mi w wyjaśnieniu sprawy.
  • Czuję się bezpieczniej 🙂 Ograniczam ryzyko, że ktoś bez mojej wiedzy, lecz w moim imieniu weźmie kredyt lub zaciągnie jakieś inne zobowiązanie w Instytucji, która sprawdza dane w BIK.

strzałkaAktywuj alerty BIK

W jaki sposób aktywować ochronę przed wyłudzeniem kredytu?

 

To proste.

Wszystko można zrobić online, bez wychodzenia z domu.

Wystarczy, że klikniesz w obrazek, który widzisz u góry i założysz sobie konto w BIK, a następnie potwierdzisz swoją tożsamość. Biuro Informacji Kredytowej musi mieć 100% pewność, że Ty to Ty. Z tego powodu zostaniesz poproszona/y o przesłanie zdjęcia lub skanu swojego dowodu osobistego oraz wykonanie przelewu identyfikacyjnego na złotówkę 😉

Usługę przetestowałam na własnej skórze i z całą pewnością mogę napisać, że pieniądze, które wydaję na jej posiadanie to najlepiej wydane 2 złote miesięcznie.

oszczednapolka

 

 

 

 

 

 

Link umieszczony w artykule to tzw. link afiliacyjny.

Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się aktywować alerty BIK za pomocą podanego przeze mnie linku, to ja otrzymam drobną prowizję, co umożliwi mi rozwój blogaska.

 

Co ważne:

opłata za alerty BIK wynosi 24 złote i  jest taka sama niezależnie od tego czy zdecydujesz się założyć je korzystając z mojego linku afiliacyjnego czy też nie. Czyli tak naprawdę Ty nic nie tracisz, a blogasek może zyskać 🙂

 

Piszę o tym otwarcie, ponieważ zgodnie z przyjętymi przeze mnie zasadami i moim własnym kodeksem wartości, na blogu polecam i opisuję tylko te produkty i usługi, z których sama korzystam i z których jestem zadowolona. Wychodzę bowiem z założenia, że skoro w moim przypadku okazały się przydatne, to Tobie również mogą się przydać.

Jeśli uznasz, że Alerty BIK to usługa, która będzie dla Ciebie przydatna, to będzie mi niezmiernie miło, gdy do jej aktywacji wykorzystasz podany przeze mnie link. Z góry serdecznie Ci dziękuję ♥ ♥ ♥

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *