Lista rzeczy na wyjazd. Przygotuj ją samodzielnie – podpowiem Ci jak!

Lista rzeczy na wyjazd co zabrać na wakacje

Skoro mamy lato, a sezon urlopowy trwa w najlepsze, to pomyślałam sobie, że przyda Ci się narzędzie, bez którego nie wyobrażam sobie przygotowań do wakacyjnego wyjazdu. Lista rzeczy na wyjazd, bo o niej w tej chwili mowa, towarzyszy mi dzielnie przez cały proces pakowania walizki. To właśnie dzięki niej, jestem w stanie zrobić to szybko i sprawnie, niczego po drodze nie zapominając. I tym samym nie narażając się na dodatkowe koszty w czasie podróży. Ale po kolei :))

 

 

Lista rzeczy na wyjazd

-dlaczego uważam, że warto ją mieć-

 

Przygotowując sobie listę rzeczy, które chcę z sobą zabrać na wakacje, oszczędzam:

 • Pieniądze: minimalizuję prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnę i że będę zmuszona dokupić tę daną rzecz na miejscu. Oczywiście -jak to w życiu- istnieje ryzyko, że czegoś jednak nie spakuję, bo najzwyczajniej w świecie o tym nie pomyślę. Staram się je jednak ograniczać, zaczynając tworzenie listy już na tydzień przed planowanym wyjazdem
 • Czas: wystarczy jedno spojrzenie na listę i już wiem co mam spakować. Nie muszę pół dnia chodzić po całym mieszkaniu, drapać się po głowie i myśleć: “co by tu jeszcze z sobą zabrać?”

 

Poza, zdawać by się mogło, oczywistą oszczędnością czasu i pieniędzy są również inne, całkiem istotne powody, za które lubię stworzoną przez siebie listę:

 • Zyskuję wolną głowa: jak wiadomo co z głowy, to z myśli. Dużo łatwiej jest mi wypisać  rzeczy do spakowania na kartce, niż stale o nich pamiętać. Zwłaszcza, że moja pamięć bywa ulotna ;))
 • Pakowanie walizki idzie mi sprawnie: zamiast działać chaotycznie, działam jak automat :)) Rzut oka na listę, pakowanie danej rzeczy do walizki, odhaczenie na liście
 • Na koniec pakowania, nie dokładam rzeczy do walizki: nie staram się na siłę zapełniać wolnych przestrzeni z myślą: “wezmę, może się przyda”

Lista rzeczy na wyjazd co zabrać na wakacje

 

Jak wygląda moja lista rzeczy na wyjazd?

-co można na niej znaleźć-

 

Pokażę Ci teraz listę, którą rozpisałam sobie na krótko przed naszym wakacyjnym wyjazdem do Czech (oczywiście przez stolicę Dolnego Śląska – wiadomix).

Co ważne nie zamieszczam na blogu mojej listy gotowej do druku. Zwyczajnie uważam, że każdy z nas ma troszkę inne potrzeby. Tak samo jak troszkę inna jest specyfika danego wyjazdu. Przykładowo: inne rzeczy zabierzesz z sobą jadąc w góry, a inne nad morze. I choć wiele z tych punktów będzie wspólnych (np. pasta i szczoteczka do zębów) to ciężko byłoby mi stworzyć jedną, uniwersalną listę dla każdego, dlatego prezentuję swoją ;))

 

Zainspiruj się ;))

A następnie stwórz własną – dostosowaną do swoich potrzeb.

co zabrać na wakacje moja lista
Gdy spakuję daną rzecz do walizki, zaznaczam widniejącą obok niej krateczkę krzyżykiem. Dzięki temu łatwo mi się zorientować co jeszcze muszę spakować.

 

Co ważne:

 • przygotowałam listę odręcznie, bo tak mi było wygodnie. Kartka leżała sobie na moim biurku przez tydzień. Ja natomiast -mając do niej niczym nieograniczony dostęp-dopisywałam kolejne pozycje, gdy tylko przypomniało mi się coś ważnego do zabrania
 • warto ją sobie skserować: w co najmniej kilku egzemplarzach. Ja już to uczyniłam :)) Nie chcę co wyjazd przysparzać sobie dodatkowej pracy z pisaniem listy od nowa. Zwłaszcza, że większość z naszych wyjazdów wygląda bardzo podobnie
 • kosmetyczka – słowo klucz: orientuję się co w niej trzymam, więc zamiast wymieniać na liście poszczególne składowe jej zawartości, napisałam jedno krótkie słówko :DD

oszczednapolka

 

 

Już wiesz jak wygląda moja lista rzeczy, które zabieram z sobą na wakacyjny wyjazd.

 

Czy Ty również tworzysz tego typu listy przed wyjazdem?

Czy jest coś czego na Twojej liście nie może zabraknąć? Coś, bez czego nie wyobrażasz sobie udanego wypoczynku?

 

Pytam, bo ja na przykład nie wyobrażam sobie chodzenia po górach bez kijków do nordic walking. Gdyby zdarzyło mi się ich zapomnieć byłabym bardzo nieszczęśliwa. Bo jak wiadomo zakup nowych, kiedy w domu mam “stare” nie wchodziłby w grę :))

🌸🌺🌷

7 Replies to “Lista rzeczy na wyjazd. Przygotuj ją samodzielnie – podpowiem Ci jak!

 1. Też zawsze robię takie listy na dwa dni przed wyjazdem i wtedy wiem, co muszę dokupić, żeby potem nie biegać po sklepach zamiast się pakować. Wtedy pakowanie idzie bardzo sprawnie i szybko. Grunt to dobrze przemyśleń co będzie NAPRAWDĘ potrzebne i co w razie czego może się przydać, jak np. parasolka.

  Pozdrawiam gorąco!

 2. Jak byłem młodszy to myślałem, że taka lista wyjazdowa to strata czasu i obciach 😉 Dopiero z wiekiem sobie uświadomiłem, że jej brak przysparza mi więcej kłopotów niż jej posiadanie. Teraz praktycznie przed każdym wyjazdem taka lista powstaje i na spokojnie ją wraz z żoną wdrażamy 🙂 Sprawdza się jak lista zakupów do sklepu a przecież bez niej się z domu nie ruszamy 😉

  1. Kiedyś miałam podobnie – też uważałam, że spisywanie rzeczy, które chcę z sobą zabrać na wyjazd to strata czasu 🤦‍♀️ Zmieniłam zdanie, gdy zapomniałam spakować nasze szczoteczki do zębów, a dokładnie kilka dni wcześniej rozpakowałam nowe.

   Od tego dnia doceniam znaczenie listy wyjazdowej i fakt, że nie muszę -co wyjazd- głowić się nad tym: “co by tu jeszcze spakować…”, bo gotowa lista już na mnie czeka (kserowanie raz stworzonej listy daje radę ;)) ) Ja natomiast – w zależności od charakteru wyjazdu- tylko coś do niej dopisuję. Ewentualnie skreślam, jeśli faktycznie uznam, że dana rzecz mi się nie przyda :))

 3. Panie Marku ja piorę na wyjazdach bo za dużo by się prania uzbierało i pralka by nie dała rady wszystkiego wyprać.
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *