Lista rzeczy na wyjazd. Pobierz moją wyjazdową checklistę – oszczędzaj czas i pieniądze

Lista rzeczy na wyjazd co zabrać na wakacje

Skoro mamy lato, a sezon urlopowy trwa w najlepsze, to pomyślałam sobie, że przyda Ci się narzędzie, bez którego nie wyobrażam sobie przygotowań do wakacyjnego wyjazdu. Lista rzeczy na wyjazd, bo o niej w tej chwili mowa, towarzyszy mi dzielnie przez cały proces pakowania walizki. To właśnie dzięki niej, jestem w stanie zrobić to szybko i sprawnie, niczego po drodze nie zapominając. I tym samym nie narażając się na dodatkowe koszty w czasie podróży. Ale po kolei :))

 

 

Lista rzeczy na wyjazd

-dlaczego uważam, że warto ją mieć-


 

Przygotowując sobie listę rzeczy, które chcę z sobą zabrać na wakacje, oszczędzam:

 • Pieniądze: minimalizuję prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnę i że będę zmuszona dokupić tę daną rzecz na miejscu. Oczywiście -jak to w życiu- istnieje ryzyko, że czegoś jednak nie spakuję, bo najzwyczajniej w świecie o tym nie pomyślę. Staram się je jednak ograniczać, zaczynając tworzenie listy już na tydzień przed planowanym wyjazdem
 • Czas: wystarczy jedno spojrzenie na listę i już wiem co mam spakować. Nie muszę pół dnia chodzić po całym mieszkaniu, drapać się po głowie i myśleć: „co by tu jeszcze z sobą zabrać?”

 

Poza, zdawać by się mogło, oczywistą oszczędnością czasu i pieniędzy są również inne, całkiem istotne powody, za które lubię stworzoną przez siebie listę:

 • Zyskuję wolną głowa: jak wiadomo co z głowy, to z myśli. Dużo łatwiej jest mi wypisać  rzeczy do spakowania na kartce, niż stale o nich pamiętać. Zwłaszcza, że moja pamięć bywa ulotna ;))
 • Pakowanie walizki idzie mi sprawnie: zamiast działać chaotycznie, działam jak automat :)) Rzut oka na listę, pakowanie danej rzeczy do walizki, odhaczenie na liście
 • Na koniec pakowania, nie dokładam rzeczy do walizki: nie staram się na siłę zapełniać wolnych przestrzeni z myślą: „wezmę, może się przyda”

 

 

***

 

Pomyśl tylko: ile razy zapomniałaś spakować do swojej walizki czegoś, co było Ci mega potrzebne w czasie wyjazdu, więc -chcąc nie chcąc- musiałaś wydać dodatkowe pieniądze, aby to dokupić?

 

Przyznam Ci się szczerze, że dopóki nie zaczęłam robić sobie wyjazdowej checklisty, to co wyjazd czegoś zapominałam. Najczęściej zapominałam o spakowaniu szczoteczki i pasty do zębów. I to tylko dlatego, że mam w zwyczaju pakować ją na samym końcu. Wychodząc z domu zawsze myję zęby, więc zwyczajowo te akcesoria zamiast do walizki, szły tam gdzie zawsze – do kubeczka stojącego na umywalce, a ich brak zauważałam dopiero, gdy ponownie chciałam z nich skorzystać ;))

I tak, wiem, że kupno nowych szczoteczek i pasty do zębów dla dwóch osób to nie jest duży wydatek. Gdy jednak zapominamy większej ilości (niejednokrotnie bardziej wartościowych) przedmiotów, to narażamy się na dodatkowe koszty. Bez sensu, prawda? Te listy pozwolą Ci tego uniknąć!

 


UPDATE! 27.04.2021

Juuuuhu! Niespodzianka!!! Wracam z nową, odświeżoną wersją mojej wyjazdowej checklisty, czyli listą rzeczy do zabrania na wyjazd :))

Kliknij w obrazek, aby pobrać listę ;))

Starałam się, aby stworzona przeze mnie lista była jak najbardziej uniwersalna. Dlatego znajdziesz na niej rzeczy/przedmioty, które używa większość z nas. Uwzględniłam też pomysły zgłoszone przez osoby, które obserwują mnie na Instagramie ♥ Zostawiłam okienko i w ten sposób każdy mógł zgłosić swój pomysł, co jeszcze można do tej listy dopisać.

To jest właśnie ta wartość SM, którą sobie cenię. Macie wpływ na to co dzieje się na blogu i na tworzone przeze mnie treści. One są dla Was, więc zależy mi na tym, aby były jak najbardziej przydatne ♥

 

TIP:

 • Wszystkie kategorie (poza kategorią „pieniądze”) posiadają dodatkowe, puste miejsca. Jeśli zabierasz na wyjazd coś, czego nie uwzględniłam – to jest właśnie to miejsce, gdzie śmiało możesz to dopisać :)) ja do swojej prywatnej listy na pewno dopiszę kijki do nordic walking. Nie znalazły się na głównej liście, bo wiem że nie każdy z nich korzysta
 • możesz tworzyć listy tematyczne – inne rzeczy przydadzą Ci się, gdy wyjeżdżasz w góry, a inne nad morze. Jeszcze inne, gdy musisz spakować się na weekend poza miastem lub gdy lecisz na wycieczkę do ciepłych krajów ;))
 • nie wyrzucaj listy, którą stworzysz – co prawda drugi raz już jej nie użyjesz, bo będą na niej pozakreślane zakreślaczem i poskreślane długopisem pozycje, ale na przyszłość może Ci ona posłużyć jako wzór do tworzenia kolejnej listy :)) Zwłaszcza, jeśli umieścisz na niej swoje własne zapiski ;))

 INFORMACJA: 


 • Nie wyrażam zgody na rozpowszechnianie bezpośredniego dostępu do kart. Materiały zawarte na tej stronie są tylko i wyłącznie do użytku prywatnego. Oznacza to, że możesz je pobrać bezpłatnie i korzystać z nich na własny użytek.
 • Nie zgadzam się na wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie w celach sprzedażowych, komercyjnych. Projekt jest darmowy, ale posiada prawa autorskie, które zostają przy jego autorce. Szanuj je :))

 

Krótko, zwięźle i na temat:

 • Poprzednia wersja „listy rzeczy do spakowania na wyjazd” znika ze strony ;)) w części archiwalnej tego wpisu -na pamiątkę- zostawiam jedynie banner pokazujący, jak wyglądała jej „stara wersja”. Nowa, wyjazdowa checklista prezentuje się tak jak na obrazku, który widzisz powyżej

 


 

WPIS ARCHIWALNY

Jak wygląda moja lista rzeczy do spakowania?

-co można na niej znaleźć-

 

Pokażę Ci teraz listę, którą rozpisałam sobie na krótko przed naszym wakacyjnym wyjazdem do Czech (oczywiście przez stolicę Dolnego Śląska – wiadomix).

Poniżej możesz podejrzeć, jak wygląda lista rzeczy do spakowania, którą przygotowałam na własne potrzeby. Na samym końcu tego wpisu znajdziesz link. Poprowadzi Cię on w miejsce, z którego będziesz mogła/mógł sobie pobrać i wydrukować prawie taką samą ;))

„Prawie taką samą”, ponieważ zwyczajnie uważam, że każdy z nas ma troszkę inne potrzeby. Tak samo jak troszkę inna jest specyfika danego wyjazdu. Przykładowo: inne rzeczy zabierzesz z sobą jadąc w góry, a inne nad morze. I choć wiele z tych punktów będzie wspólnych (np. pasta i szczoteczka do zębów) to ciężko byłoby mi stworzyć jedną, uniwersalną listę dla każdego, dlatego zostawiam na niej tylko najbardziej oczywiste pozycje ;))

co spakować na wakacje
Tak wyglądała poprzednia, „stara” wersja listy. Zostawiam sobie ten banner na pamiątkę ;)) świetnie pokazuje robione przeze mnie postępy

 

Co ważne:

 • przygotowałam listę odręcznie, bo tak mi było wygodnie. Kartka leżała sobie na moim biurku przez tydzień. Ja natomiast -mając do niej niczym nieograniczony dostęp-dopisywałam kolejne pozycje, gdy tylko przypomniało mi się coś ważnego do zabrania
 • warto ją sobie wydrukować: dzięki temu Twoja rola ograniczy się tylko do zaznaczania krzyżykiem krateczki obok rzeczy, która została już przez Ciebie spakowana do walizki. I ewentualnie do dopisania czegoś, co jest Ci potrzebne, a nie zostało ujęte na mojej liście
 • kosmetyczka – słowo klucz: orientuję się co w niej trzymam. Zamiast wymieniać na liście poszczególne składowe jej zawartości, napisałam jedno krótkie słówko :DD

*TIP: jeśli kiedykolwiek spisywałaś/eś swoją listę rzeczy do spakowania w sposób tradycyjny, czyli długopisem na kartce, to dobrym pomysłem jest skserowanie takiej listy w co najmniej kilku egzemplarzach. Dzięki temu nie będziesz musiał(a) co wyjazd przysparzać sobie dodatkowej pracy z pisaniem listy od nowa. Jest to szczególnie pomocne w przypadku, gdy tworzysz listy tematyczne (np. wyjazd nad morze, w góry itp.)

 

 

Czy Ty również tworzysz tego typu listy przed wyjazdem?

Czy jest coś czego na Twojej liście nie może zabraknąć? Coś, bez czego nie wyobrażasz sobie udanego wypoczynku?

 

Pytam, bo ja na przykład nie wyobrażam sobie chodzenia po górach bez kijków do nordic walking. Gdyby zdarzyło mi się ich zapomnieć byłabym bardzo nieszczęśliwa. Bo jak wiadomo zakup nowych, kiedy w domu mam „stare” nie wchodziłby w grę :))

???

 

⬇ Przeczytaj także:

 1.  „Na czym nie warto oszczędzać?” ← od razu uprzedzam, że jest to mój bardzo subiektywny ranking :))

7 Replies to “Lista rzeczy na wyjazd. Pobierz moją wyjazdową checklistę – oszczędzaj czas i pieniądze

 1. Też zawsze robię takie listy na dwa dni przed wyjazdem i wtedy wiem, co muszę dokupić, żeby potem nie biegać po sklepach zamiast się pakować. Wtedy pakowanie idzie bardzo sprawnie i szybko. Grunt to dobrze przemyśleń co będzie NAPRAWDĘ potrzebne i co w razie czego może się przydać, jak np. parasolka.

  Pozdrawiam gorąco!

 2. Jak byłem młodszy to myślałem, że taka lista wyjazdowa to strata czasu i obciach 😉 Dopiero z wiekiem sobie uświadomiłem, że jej brak przysparza mi więcej kłopotów niż jej posiadanie. Teraz praktycznie przed każdym wyjazdem taka lista powstaje i na spokojnie ją wraz z żoną wdrażamy 🙂 Sprawdza się jak lista zakupów do sklepu a przecież bez niej się z domu nie ruszamy 😉

  1. Kiedyś miałam podobnie – też uważałam, że spisywanie rzeczy, które chcę z sobą zabrać na wyjazd to strata czasu ?‍♀️ Zmieniłam zdanie, gdy zapomniałam spakować nasze szczoteczki do zębów, a dokładnie kilka dni wcześniej rozpakowałam nowe.

   Od tego dnia doceniam znaczenie listy wyjazdowej i fakt, że nie muszę -co wyjazd- głowić się nad tym: „co by tu jeszcze spakować…”, bo gotowa lista już na mnie czeka (kserowanie raz stworzonej listy daje radę ;)) ) Ja natomiast – w zależności od charakteru wyjazdu- tylko coś do niej dopisuję. Ewentualnie skreślam, jeśli faktycznie uznam, że dana rzecz mi się nie przyda :))

 3. Oszczędna polko ile czasu piszesz taką listę?
  I czy na wyjeździe pierzesz czy zabierasz pranie do domu?

  1. Zaczynam ją pisać tydzień wcześniej ;))
   Nie piorę na wyjazdach – zabieram pranie do domu.

 4. Panie Marku ja piorę na wyjazdach bo za dużo by się prania uzbierało i pralka by nie dała rady wszystkiego wyprać.
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *