Czy jesteś pewna/pewien, że wiesz jak wybrać najlepsze konto w Banku? Najlepsze dla siebie, rzecz jasna! Czy wiesz czym powinno się ono charakteryzować? Na co warto zwrócić uwagę? Jeśli nie to zaraz podpowiem. Po to zresztą powstał ten tekst ;))
Jak wybrać najlepsze konto w Banku?
-wskazówki-
Gdy szukałam idealnego konta osobistego -dla samej siebie- zwracałam przede wszystkim uwagę na jego funkcjonalność oraz wszelkiego rodzaju opłaty. Ściślej mówiąc, bardzo zależało mi na tym, by tych opłat w ogóle nie było :)) Szukałam konta, które nie będzie mi generowało niepotrzebnych, comiesięcznych kosztów. Unikałam zatem ofert, w których musiałabym za cokolwiek płacić.
Co ważne
Gdy zakładałam swój rachunek, musiałam przejrzeć Internet wzdłuż i wszerz, by móc porównać z sobą oferty poszczególnych Banków. Jak się z pewnością domyślasz zajęło mi to masę czasu! Na szczęście Tobie będzie dużo łatwiej. Zresztą, zaraz się o tym przekonasz, bo mam dla Ciebie pewną niespodziankę. Ale o tym za chwilę :))
Krótka lista bankowych oczekiwań
-znaczy się.. moich oczekiwań względem Banku ;))-
Na swoje własne, skromne potrzeby stworzyłam specjalną listę, na której wypisałam wszystko to, czego oczekuję od mojego przyszłego konta osobistego. Nazwijmy ją roboczo “krótką listą bankowych oczekiwań”. I nie jest to lista oczekiwań, które to Bank ma w stosunku do mnie, tylko tych, które ja mam w stosunku do Banku. Ściślej mówiąc oczekiwań, które mam wobec zakładanego tam rachunku. Mam nadzieję, ze rozumiesz o co mi chodzi i nie powstało z tego jakieś masło maślane ;))
Mając już gotową listę w ręce patrzałam po kolei, na każdy z wymienionych tam punktów, a następnie “prześwietlałam” oferty poszczególnych Banków, w poszukiwaniu konta, które najlepiej spełni moje oczekiwania. A także, co tu dużo mówić, najbardziej przypadnie mi do gustu.
Stworzyłam tę listę lata temu, ale nic się nie martw. Nie straciła ona na ważności.
Spójrz tylko 👀
Chciałam mieć:
- konto prowadzone za darmo
- bezpłatne przelewy internetowe
- brak miesięcznej opłaty za kartę debetową
- bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju
- bankowość elektroniczną
Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą nie miały dla mnie znaczenia, bo i tak z tego nigdy nie korzystałam ;)) Może i nie miałam zbyt wygórowanych wymagań, ale z mojego punktu widzenia były one (a właściwie to nadal są) bardzo istotne. Teraz zwracałabym uwagę dokładnie na to samo.
W chwili obecnej posiadam dwa konta:
- w Banku Millennium (od wielu lat) i z czystym sumieniem polecam je innym
- dodatkowo (od niedawna) mam również konto w Revolut
O koncie w Revolut mam w planach napisać osobny artykuł. Jednak nim coś o nim napiszę, przetestuję to na własnej skórze. No nie może być inaczej :))
Jak wybrać najlepsze konto w Banku?
-czyli parę słów o posiadanym przeze mnie rachunku-
Jak już wcześniej wspominałam, posiadam konto osobiste w Banku Millennium i -co ważne- jestem z niego zadowolona, to nie będę się mądrzyć i opisywać jak to wygląda w innych Bankach ;)) tylko pokażę Ci jak to wygląda w tym moim.
♥
.
mam:
- konto prowadzone bezpłatnie
- brak miesięcznej opłaty za kartę debetową wydaną do rachunku
Nie bez powodu wypisuję te dwie rzeczy obok siebie.
Żeby mój rachunek faktycznie był bezpłatny muszę spełnić dwa nieskomplikowane warunki.
- Miesięczne na konto musi wpłynąć minimum 1000 złotych – nie ma z tym problemu, jeśli na konto wpływa wynagrodzenie
- W ciągu miesiąca muszę zrealizować minimum jedną transakcję bezgotówkową z użyciem karty lub BLIKIEM. A więc co najmniej raz w miesiącu muszę zapłacić za zakupy kartą, aby spełnić warunek nr 2. Na szczęście nie ma progu kwotowego. Duży plus dla Banku. Teoretycznie mogę wydać grosik z użyciem karty i spełnię warunek. W praktyce, wiadomo, za taką kasę nic przecież nie kupię ;))
Jeśli nie udałoby mi się spełnić warunków, o których mowa powyżej, Bank pobrałby ode mnie opłatę w wysokości 15 zł. Całkiem sporo.
Ostatnio aktywowałam sobie (za darmoszkę, w bankowości elektronicznej) dodatek “Bezpłatne Konto” i dzięki temu nie muszę się już dłużej zastanawiać, czy w danym miesiącu spełniłam warunki bezpłatnego konta, czy może jeszcze nie. Nie muszę też o tym pamiętać. Wystarczy, że zaloguję się na swoje konto poprzez stronę Banku. A to robię nadzwyczaj często :)) W ten sposób kontroluję nasze wydatki (porównuje swoje zeszytowe zapiski, z tym co widnieje na koncie).
DODATEK “Bezpłatne Konto” w Banku Millennium – jak go uruchomić?
- Zaloguj się do swojego Millenetu
- Odszukaj ikonkę koła zębatego (znajdziesz ją na stronie głównej Banku, zaraz pod swoim imieniem i nazwiskiem)
- Po kliknięciu w ikonkę otworzy Ci się “Centrum dodatków”, a w nim:
-
-
- wspomniany już wcześniej dodatek Bezpłatne konto
- Nadchodzące płatności: dzięki temu w wygodny sposób możesz planować, a następne monitorować swoje wydatki (np. opłata za mieszkanie, rachunek za prąd, opłata za telefon itp.) na stronie głównej, w swojej bankowości elektronicznej
- Wygodny przelew: ta opcja umożliwia zrobienie przelewu do wskazanego wcześniej odbiorcy zaufanego, za pomocą jednego kliknięcia
- Doładowanie telefonu: dodatek, który umożliwia szybkie doładowanie telefonu na kartę samemu sobie oraz wskazanym przez siebie osobom
- Tymczasowa Blokada Karty: zgodnie z tym co sugeruje nazwa można tymczasowo zablokować swoją kartę płatniczą
- Zbiórka: ten dodatek sprawdzi się w przypadku, gdy wspólnie ze znajomymi postanowicie złożyć się na jakiś jeden, wspólny cel. Dzięki niemu wszystkie osoby biorące udział w zbiórce, wpłacają środki na jedno konto. Dzięki temu można w łatwy sposób monitorować wpłaty od poszczególnych osób, a także sprawdzać ile jeszcze pozostało do osiągnięcia celu
-
4. Wybierz interesujące Cię dodatki, włącz je i ciesz się szybkim podglądem dostępnym na stronie głównej w swoim Millenecie :))
P.S. Kolejność, w jakiej mają się pokazywać wybrane przez Ciebie dodatki możesz dowolnie zmieniać w Centrum Dodatków. Działa tutaj metoda “chwyć, przesuń, upuść”
Dlaczego ja i MCM mamy dwa osobne konta w jednym Banku?
I jeszcze jedna ważna uwaga. Mam nadzieję, że dla Ciebie jest to jasne, ale zawsze może się znaleźć osoba niezorientowana w temacie. Karta debetowa to nie to samo co karta kredytowa. To dwa zupełnie inne środki płatnicze.
- kartą debetową wydajesz swoje pieniądze, a więc te które aktualnie masz na koncie (wyjątek stanowi tylko sytuacja, gdy masz uruchomiony debet w koncie. Wtedy istnieje możliwość zejścia poniżej zera – do wysokości limitu przyznanego przez Bank)
- kartą kredytową wydajesz kasę Banku. A skoro wydajesz pieniądze, które nie należą do Ciebie to znaczy, że się zadłużasz. Ten dług, jak każdy inny, trzeba spłacić. Najlepiej tak, by zmieścić się w okresie bezodsetkowym.
♥
.
W SWOIM BANKU mam również:
- bezpłatne przelewy internetowe – bezwarunkowo. Mowa tu oczywiście o przelewach krajowych w PLN. Zagraniczne to już zupełnie inna para kaloszy
- bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju – jeśli spełnię dwa warunki, o których pisałam wcześniej
- bankowość elektroniczną – bezwarunkowo
Szczegóły, jak zawsze można podejrzeć w cennikach na stronie Banku :)) Tutaj znajdziesz cennik usług prowizje i opłaty, a tu cennik kart debetowych
Jest jeszcze coś, co zostawiłam sobie (i Tobie) na deser :))
NOWOŚĆ NA BLOGU
PORÓWNYWARKA KONT OSOBISTYCH 🦅
Całkiem niedawno, na moim blogasku pojawiła się porównywarka kont osobistych. Jest to narzędzie, dzięki któremu w jednym miejscu przejrzysz i porównasz z sobą oferty wielu Banków, dobierając je tak, by jak najlepiej spełniały Twoje oczekiwania.
Jak to działa?
Wystarczy, że wskażesz to, co jest dla Ciebie ważne
- czy jest to konto, które Bank będzie dla Ciebie prowadził bez pobierania jakichkolwiek opłat?
- a może ważniejsze okażą się dla Ciebie darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych, bo często podróżujesz po świecie wypłacając środki w kraju, w którym akurat się znajdujesz
- czy może po prostu szukasz konta promocyjnego? A więc takiego co to je założysz, spełnisz jakieś łatwe do spełnienia warunki i bez większego wysiłku zgarniesz premię od Banku?
Sam/a wiesz najlepiej czego oczekujesz.
Zastanów się i zaznacz swój wybór, a porównywarka kont osobistych wyświetli Ci spersonalizowaną listę ofert pokazując wszystkie konta spełniające wskazane przez Ciebie kryterium.
Jeśli masz ochotę, tutaj możesz zobaczyć jak wygląda podział finansowych obowiązków w naszym związku
Szukasz konta?
-spójrz na opis-
Przy każdym wyszukanym koncie pojawia się krótki opis, który wystarczy byś zorientował/a się, co fajnego dane konto ma Ci do zaoferowania
- Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, wystarczy że klikniesz: “więcej informacji”. Tam ukrywają się szczegółowe opisy, z których dowiesz się m.in: jakie są podstawowe opłaty i prowizje (za prowadzenie rachunku, przelewy, kartę, wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, a także informacje o dodatkowych funkcjonalnościach konta np. płatności internetowe, cash back, płatności zbliżeniowe)
- Jeśli po zapoznaniu się z wszystkimi szczegółami chcesz założyć dla siebie rachunek możesz to zrobić wybierając opcję: “złóż wniosek“. Linki w porównywarce to tzw. linki afiliacyjne. Zakładając konto przy wykorzystaniu mojego linku partnerskiego nic nie tracisz. Natomiast mój malutki blogasek zyskuje od Banku niewielką prowizję, która umożliwia mu dalszy rozwój
- Jeśli więc potrzebujesz nowego rachunku i masz ochotę w ten sposób wesprzeć moje działania w sieci, podziękować mi za trud włożony w pisanie artykułów oraz wiedzę serwowaną na tacy to będzie mi bardzo miło, gdy założysz go korzystając z mojego linku♥
A więc podsumowując, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba korzystaj z dostępnej na blogu porównywarki kont osobistych ku chwale wygody i oszczędności czasu :))
Teraz już wiesz jak wybrać najlepsze konto w Banku, czym się kierować i na co zwracać uwagę.
Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie przydatny.
Przypominam, że cały czas można (jeśli do tej pory jeszcze tego jakimś cudem nie zrobiłaś/eś) zapisywać się na mój newsletter.
Tylko moi Subskrybenci mają dostęp do ściśle tajnej strony z prezentami!✨🎉🎊
Na własny użytek mogą pobrać za darmo:
- mini workbooka o wdzięcznym tytule: “Domowy audyt finansowy”. Mini, bo ma tylko 14 stron, ale za to upakowałam na nich, aż 35 pytań, które pozwalają przeanalizować swoją sytuację finansową
- karta postępów oszczędzania, dzięki której dużo łatwiej kontrolować swoje postępy podczas odkładania pieniędzy
- planner obiadów + lista zakupów, które pomagają ogarnąć planowanie posiłków oraz tworzenie listy zakupów, którą następnie można z sobą zabrać do sklepu
To jak? Zapiszesz się?
⭐🌜
Zwróć uwagę na Nest Bank: konto karta i bankomaty bezpłatne bez żadnych warunków. Do tego masz konto oszczędnościowe z niewielkim, aczkolwiek większym oprocentowaniem niż w mBanku.
W banku Millennium masz 2,7% z małymi przerwami jak w odpowiednim czasie wycofujesz pieniądze i za kilka dni wpłacasz.
Dodałbym jeszcze, że w Nest Banku jest lokata na start 4% przez 3 lub 4 miesiące a w Millenium lokata urodzinowa 3% 😉 Dla kogoś kto poszukuje teraz miejsca aby ulokować swoje pieniądze może się to okazać całkiem fajnym wyborem 🙂
Dobrze wiedzieć :)) Muszę się bliżej przyjrzeć ofercie Nest Banku.
Całkiem niedawno miałam urodziny, więc Bank Millennium przesłał mi SMSa z informacją, iż mogę sobie założyć wspomnianą przez Ciebie Lokatę Urodzinową. Z tego co widziałam otwiera się ją w aplikacji mobilnej, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez miesiąc, środki jakie można wpłacić to od 1.000 do 10.000 złotych ;))
Szczególnie zaciekawił mnie fragment o koncie osobistym 360º w banku Millenium:
“Ostatnio aktywowałam sobie (za darmoszkę, w bankowości elektronicznej) dodatek “Bezpłatne Konto” i dzięki temu nie muszę się już dłużej zastanawiać, czy w danym miesiącu spełniłam warunki bezpłatnego konta, czy może jeszcze nie. Nie muszę też o tym pamiętać.”
Nigdzie nie słyszałem o takiej opcji. Nie jest ona również nigdzie ujęta w TOiP.
Prosiłbym o informację jak Pani “aktywowała sobie” taką opcje.
W poście dopisałam fragment tekstu, w jaki sposób krok po kroku, włączyć sobie tę opcję ;))