Jak wybrać najlepsze konto? Czyli parę słów o tym, czym kierowałam się zakładając rachunek w Banku

Czy jesteś pewna/pewien, że wiesz jak wybrać najlepsze konto w Banku? Najlepsze dla siebie, rzecz jasna! Czy wiesz czym powinno się ono charakteryzować? Na co warto zwrócić uwagę? Jeśli nie to zaraz podpowiem. Po to zresztą powstał ten tekst ;))

 

 


Jak wybrać najlepsze konto w Banku?

-wskazówki-


 

Gdy szukałam idealnego konta osobistego -dla samej siebie- zwracałam przede wszystkim uwagę na jego funkcjonalność oraz wszelkiego rodzaju opłaty. Ściślej mówiąc, bardzo zależało mi na tym, by tych opłat w ogóle nie było :)) Szukałam konta, które nie będzie mi generowało niepotrzebnych, comiesięcznych kosztów. Unikałam zatem ofert, w których musiałabym za cokolwiek płacić. 

 

Co ważne

Gdy zakładałam swój rachunek, musiałam przejrzeć Internet wzdłuż i wszerz, by móc porównać z sobą oferty poszczególnych Banków. Jak się z pewnością domyślasz zajęło mi to masę czasu! Na szczęście Tobie będzie dużo łatwiej. Zresztą, zaraz się o tym przekonasz, bo mam dla Ciebie pewną niespodziankę. Ale o tym za chwilę :))

 

 


Krótka lista bankowych oczekiwań

-znaczy się.. moich oczekiwań względem Banku ;))-


 

Na swoje własne, skromne potrzeby stworzyłam specjalną listę, na której wypisałam wszystko to, czego oczekuję od mojego przyszłego konta osobistego. Nazwijmy ją roboczo “krótką listą bankowych oczekiwań”. I nie jest to lista oczekiwań, które to Bank ma w stosunku do mnie, tylko tych, które ja mam w stosunku do Banku. Ściślej mówiąc oczekiwań, które mam wobec zakładanego tam rachunku. Mam nadzieję, ze rozumiesz o co mi chodzi i nie powstało z tego jakieś masło maślane ;))

Mając już gotową listę w ręce patrzałam po kolei, na każdy z wymienionych tam punktów, a następnie “prześwietlałam” oferty poszczególnych Banków, w poszukiwaniu konta, które najlepiej spełni moje oczekiwania. A także, co tu dużo mówić, najbardziej przypadnie mi do gustu.

 

Stworzyłam tę listę lata temu, ale nic się nie martw. Nie straciła ona na ważności.

 

 

Spójrz tylko 👀

Chciałam mieć:

 • konto prowadzone za darmo
 • bezpłatne przelewy internetowe
 • brak miesięcznej opłaty za kartę debetową
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju
 • bankowość elektroniczną

Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą nie miały dla mnie znaczenia, bo i tak z tego nigdy nie korzystałam ;)) Może i nie miałam zbyt wygórowanych wymagań, ale z mojego punktu widzenia były one (a właściwie to nadal są) bardzo istotne. Teraz zwracałabym uwagę dokładnie na to samo.

 

W chwili obecnej posiadam dwa konta:

 • w Banku Millennium (od wielu lat) i z czystym sumieniem polecam je innym
 • dodatkowo (od niedawna) mam również konto w Revolut

O koncie w Revolut mam w planach napisać osobny artykuł. Jednak nim coś o nim napiszę, przetestuję to na własnej skórze. No nie może być inaczej :))

 

 


Jak wybrać najlepsze konto w Banku?

-czyli parę słów o posiadanym przeze mnie rachunku-


 

Jak już wcześniej wspominałam, posiadam konto osobiste w Banku Millennium i -co ważne- jestem z niego zadowolona, to nie będę się mądrzyć i opisywać jak to wygląda w innych Bankach ;)) tylko pokażę Ci jak to wygląda w tym moim.

 

.

mam:

 • konto prowadzone bezpłatnie 
 • brak miesięcznej opłaty za kartę debetową wydaną do rachunku 

Nie bez powodu wypisuję te dwie rzeczy obok siebie.

 

 

Żeby mój rachunek faktycznie był bezpłatny muszę spełnić dwa nieskomplikowane warunki.

 1. Miesięczne na konto musi wpłynąć minimum 1000 złotych – nie ma z tym problemu, jeśli na konto wpływa wynagrodzenie
 2. W ciągu miesiąca muszę zrealizować minimum jedną transakcję bezgotówkową z użyciem karty lub BLIKIEM. A więc co najmniej raz w miesiącu muszę zapłacić za zakupy kartą, aby spełnić warunek nr 2. Na szczęście nie ma progu kwotowego. Duży plus dla Banku. Teoretycznie mogę wydać grosik z użyciem karty i spełnię warunek. W praktyce, wiadomo, za taką kasę nic przecież nie kupię ;))

 

Jeśli nie udałoby mi się spełnić warunków, o których mowa powyżej, Bank pobrałby ode mnie opłatę w wysokości 15 zł. Całkiem sporo.

 

Ostatnio aktywowałam sobie (za darmoszkę, w bankowości elektronicznej) dodatek “Bezpłatne Konto” i dzięki temu nie muszę się już dłużej zastanawiać, czy w danym miesiącu spełniłam warunki bezpłatnego konta, czy może jeszcze nie. Nie muszę też o tym pamiętać. Wystarczy, że zaloguję się na swoje konto poprzez stronę Banku. A to robię nadzwyczaj często :)) W ten sposób kontroluję nasze wydatki (porównuje swoje zeszytowe zapiski, z tym co widnieje na koncie).

 DODATEK “Bezpłatne Konto” w Banku Millennium – jak go uruchomić?

 

 1. Zaloguj się do swojego Millenetu
 2. Odszukaj ikonkę koła zębatego (znajdziesz ją na stronie głównej Banku, zaraz pod swoim imieniem i nazwiskiem)
 3. Po kliknięciu w ikonkę otworzy Ci się “Centrum dodatków”, a w nim:
   • wspomniany już wcześniej dodatek Bezpłatne konto
   • Nadchodzące płatności: dzięki temu w wygodny sposób możesz planować, a następne monitorować swoje wydatki (np. opłata za mieszkanie, rachunek za prąd, opłata za telefon itp.) na stronie głównej, w swojej bankowości elektronicznej
   • Wygodny przelew: ta opcja umożliwia zrobienie przelewu do wskazanego wcześniej odbiorcy zaufanego, za pomocą jednego kliknięcia
   • Doładowanie telefonu: dodatek, który umożliwia szybkie doładowanie telefonu na kartę samemu sobie oraz wskazanym przez siebie osobom
   • Tymczasowa Blokada Karty: zgodnie z tym co sugeruje nazwa można tymczasowo zablokować swoją kartę płatniczą
   • Zbiórka: ten dodatek sprawdzi się w przypadku, gdy wspólnie ze znajomymi postanowicie złożyć się na jakiś jeden, wspólny cel. Dzięki niemu wszystkie osoby biorące udział w zbiórce, wpłacają środki na jedno konto. Dzięki temu można w łatwy sposób monitorować wpłaty od poszczególnych osób, a także sprawdzać ile jeszcze pozostało do osiągnięcia celu

4. Wybierz interesujące Cię dodatki, włącz je i ciesz się szybkim podglądem dostępnym na stronie głównej w swoim Millenecie :))

P.S. Kolejność, w jakiej mają się pokazywać wybrane przez Ciebie dodatki możesz dowolnie zmieniać w Centrum Dodatków. Działa tutaj metoda “chwyć, przesuń, upuść” 

dobre konto bankowe jak wybrać

Dlaczego ja i MCM mamy dwa osobne konta w jednym Banku?

 

I jeszcze jedna ważna uwaga. Mam nadzieję, że dla Ciebie jest to jasne, ale zawsze może się znaleźć osoba niezorientowana w temacie. Karta debetowa to nie to samo co karta kredytowa. To dwa zupełnie inne środki płatnicze.

 • kartą debetową wydajesz swoje pieniądze, a więc te które aktualnie masz na koncie (wyjątek stanowi tylko sytuacja, gdy masz uruchomiony debet w koncie. Wtedy istnieje możliwość zejścia poniżej zera – do wysokości limitu przyznanego przez Bank)
 • kartą kredytową wydajesz kasę Banku. A skoro wydajesz pieniądze, które nie należą do Ciebie to znaczy, że się zadłużasz. Ten dług, jak każdy inny, trzeba spłacić. Najlepiej tak, by zmieścić się w okresie bezodsetkowym.

 

.

W SWOIM BANKU mam również:

 • bezpłatne przelewy internetowe – bezwarunkowo. Mowa tu oczywiście o przelewach krajowych w PLN. Zagraniczne to już zupełnie inna para kaloszy
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju – jeśli spełnię dwa warunki, o których pisałam wcześniej
 • bankowość elektroniczną – bezwarunkowo

 

Szczegóły, jak zawsze można podejrzeć w cennikach na stronie Banku :)) Tutaj znajdziesz cennik usług prowizje i opłaty, a tu cennik kart debetowych

 

 

Jest jeszcze coś, co zostawiłam sobie (i Tobie) na deser :))


NOWOŚĆ NA BLOGU
PORÓWNYWARKA KONT OSOBISTYCH 🦅

Całkiem niedawno, na moim blogasku pojawiła się porównywarka kont osobistych. Jest to narzędzie, dzięki któremu w jednym miejscu przejrzysz i porównasz z sobą oferty wielu Banków, dobierając je tak, by jak najlepiej spełniały Twoje oczekiwania.

 

Jak to działa?

Wystarczy, że wskażesz to, co jest dla Ciebie ważne

 • czy jest to konto, które Bank będzie dla Ciebie prowadził bez pobierania jakichkolwiek opłat?
 • a może ważniejsze okażą się dla Ciebie darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych, bo często podróżujesz po świecie wypłacając środki w kraju, w którym akurat się znajdujesz
 • czy może po prostu szukasz konta promocyjnego? A więc takiego co to je założysz, spełnisz jakieś łatwe do spełnienia warunki i bez większego wysiłku zgarniesz premię od Banku?

 

Sam/a wiesz najlepiej czego oczekujesz.

Zastanów się i zaznacz swój wybór, a porównywarka kont osobistych wyświetli Ci spersonalizowaną listę ofert pokazując wszystkie konta spełniające wskazane przez Ciebie kryterium. 

Jeśli masz ochotę, tutaj możesz zobaczyć jak wygląda podział finansowych obowiązków w naszym związku

 

 


Szukasz konta?

-spójrz na opis-


 

Przy każdym wyszukanym koncie pojawia się krótki opis, który wystarczy byś zorientował/a się, co fajnego dane konto ma Ci do zaoferowania

 • Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, wystarczy że klikniesz: “więcej informacji”. Tam ukrywają się szczegółowe opisy, z których dowiesz się m.in: jakie są podstawowe opłaty i prowizje (za prowadzenie rachunku, przelewy, kartę, wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, a także informacje o dodatkowych funkcjonalnościach konta np. płatności internetowe, cash back, płatności zbliżeniowe)
 • Jeśli po zapoznaniu się z wszystkimi szczegółami chcesz założyć dla siebie rachunek możesz to zrobić wybierając opcję: “złóż wniosek“. Linki w porównywarce to tzw. linki afiliacyjne. Zakładając konto przy wykorzystaniu mojego linku partnerskiego nic nie tracisz. Natomiast mój malutki blogasek zyskuje od Banku niewielką prowizję, która umożliwia mu dalszy rozwój
 • Jeśli więc potrzebujesz nowego rachunku i masz ochotę w ten sposób wesprzeć moje działania w sieci, podziękować mi za trud włożony w pisanie artykułów oraz wiedzę serwowaną na tacy to będzie mi bardzo miło, gdy założysz go korzystając z mojego linku♥

 

A więc podsumowując, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba korzystaj z dostępnej na blogu porównywarki kont osobistych ku chwale wygody i oszczędności czasu :))

oszczednapolka

 

 

Teraz już wiesz jak wybrać najlepsze konto w Banku, czym się kierować i na co zwracać uwagę.

 

Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie przydatny.

 

Przypominam, że cały czas można (jeśli do tej pory jeszcze tego jakimś cudem nie zrobiłaś/eś) zapisywać się na mój newsletter.

 

 

Tylko moi Subskrybenci mają dostęp do ściśle tajnej strony z prezentami!✨🎉🎊

Na własny użytek mogą pobrać za darmo:

 • mini workbooka o wdzięcznym tytule: “Domowy audyt finansowy”. Mini, bo ma tylko 14 stron, ale za to upakowałam na nich, aż 35 pytań, które pozwalają przeanalizować swoją sytuację finansową
 • karta postępów oszczędzania, dzięki której dużo łatwiej kontrolować swoje postępy podczas odkładania pieniędzy
 • planner obiadów + lista zakupów, które pomagają ogarnąć planowanie posiłków oraz tworzenie listy zakupów, którą następnie można z sobą zabrać do sklepu

To jak? Zapiszesz się?

⭐🌜

5 Replies to “Jak wybrać najlepsze konto? Czyli parę słów o tym, czym kierowałam się zakładając rachunek w Banku

 1. Zwróć uwagę na Nest Bank: konto karta i bankomaty bezpłatne bez żadnych warunków. Do tego masz konto oszczędnościowe z niewielkim, aczkolwiek większym oprocentowaniem niż w mBanku.
  W banku Millennium masz 2,7% z małymi przerwami jak w odpowiednim czasie wycofujesz pieniądze i za kilka dni wpłacasz.

  1. Dodałbym jeszcze, że w Nest Banku jest lokata na start 4% przez 3 lub 4 miesiące a w Millenium lokata urodzinowa 3% 😉 Dla kogoś kto poszukuje teraz miejsca aby ulokować swoje pieniądze może się to okazać całkiem fajnym wyborem 🙂

   1. Dobrze wiedzieć :)) Muszę się bliżej przyjrzeć ofercie Nest Banku.
    Całkiem niedawno miałam urodziny, więc Bank Millennium przesłał mi SMSa z informacją, iż mogę sobie założyć wspomnianą przez Ciebie Lokatę Urodzinową. Z tego co widziałam otwiera się ją w aplikacji mobilnej, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez miesiąc, środki jakie można wpłacić to od 1.000 do 10.000 złotych ;))

 2. Szczególnie zaciekawił mnie fragment o koncie osobistym 360º w banku Millenium:
  “Ostatnio aktywowałam sobie (za darmoszkę, w bankowości elektronicznej) dodatek “Bezpłatne Konto” i dzięki temu nie muszę się już dłużej zastanawiać, czy w danym miesiącu spełniłam warunki bezpłatnego konta, czy może jeszcze nie. Nie muszę też o tym pamiętać.”

  Nigdzie nie słyszałem o takiej opcji. Nie jest ona również nigdzie ujęta w TOiP.
  Prosiłbym o informację jak Pani “aktywowała sobie” taką opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *