Jak wybrać najlepsze konto? Czyli parę słów o tym, czym kierowałam się zakładając rachunek w Banku

Czy jesteś pewna/pewien, że wiesz jak wybrać najlepsze konto w Banku? Najlepsze dla siebie, rzecz jasna! Czy wiesz czym powinno się ono charakteryzować? Na co warto zwrócić uwagę? Jeśli nie to zaraz podpowiem. Po to zresztą powstał ten tekst ;))

 

 

Jak wybrać najlepsze konto w Banku?

-wskazówki-


Gdy szukałam idealnego konta osobistego -dla samej siebie- zwracałam przede wszystkim uwagę na jego funkcjonalność oraz wszelkiego rodzaju opłaty. Ściślej mówiąc, bardzo zależało mi na tym, by tych opłat w ogóle nie było :)) Szukałam konta, które nie będzie mi generowało niepotrzebnych, comiesięcznych kosztów. Unikałam zatem ofert, w których musiałabym za cokolwiek płacić. 

 

 Co ważne 

Gdy zakładałam swój rachunek, musiałam przejrzeć Internet wzdłuż i wszerz, by móc porównać z sobą oferty poszczególnych Banków. Jak się z pewnością domyślasz zajęło mi to masę czasu! Na szczęście Tobie będzie dużo łatwiej. Zresztą, zaraz się o tym przekonasz, bo mam dla Ciebie pewną niespodziankę. Ale o tym za chwilę :))

 

 

Krótka lista bankowych oczekiwań

-znaczy się.. moich oczekiwań względem Banku ;))-


Na swoje własne, skromne potrzeby stworzyłam specjalną listę, na której wypisałam wszystko to, czego oczekuję od mojego przyszłego konta osobistego. Nazwijmy ją roboczo „krótką listą bankowych oczekiwań”. I nie jest to lista oczekiwań, które to Bank ma w stosunku do mnie, tylko tych, które ja mam w stosunku do Banku. Ściślej mówiąc oczekiwań, które mam wobec zakładanego tam rachunku. Mam nadzieję, ze rozumiesz o co mi chodzi i nie powstało z tego jakieś masło maślane ;))

Mając już gotową listę w ręce patrzałam po kolei, na każdy z wymienionych tam punktów, a następnie „prześwietlałam” oferty poszczególnych Banków, w poszukiwaniu konta, które najlepiej spełni moje oczekiwania. A także, co tu dużo mówić, najbardziej przypadnie mi do gustu.

 

Stworzyłam tę listę lata temu, ale nic się nie martw. Nie straciła ona na ważności.

 

Spójrz tylko

 Chciałam mieć: 

  • konto prowadzone za darmo
  • bezpłatne przelewy internetowe
  • brak miesięcznej opłaty za kartę debetową
  • bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju
  • bankowość elektroniczną

Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą nie miały dla mnie znaczenia, bo i tak z tego nigdy nie korzystałam ;)) Może i nie miałam zbyt wygórowanych wymagań, ale z mojego punktu widzenia były one (a właściwie to nadal są) bardzo istotne. Teraz zwracałabym uwagę dokładnie na to samo.

 

 W chwili obecnej posiadam dwa konta: 

  • w Banku Millennium (od wielu lat) i z czystym sumieniem polecam je innym
  • dodatkowo (od niedawna) mam również konto w Revolut

O koncie w Revolut mam w planach napisać osobny artykuł. Jednak nim coś o nim napiszę, przetestuję to na własnej skórze. No nie może być inaczej :))

 

 

 

Jak wybrać najlepsze konto w Banku?

-czyli parę słów o posiadanym przeze mnie rachunku-


Jak już wcześniej wspominałam, posiadam konto osobiste w Banku Millennium i -co ważne- jestem z niego zadowolona, to nie będę się mądrzyć i opisywać jak to wygląda w innych Bankach ;)) tylko pokażę Ci jak to wygląda w tym moim.

 

 mam: 

  • konto prowadzone bezpłatnie 
  • brak miesięcznej opłaty za kartę debetową wydaną do rachunku 

Nie bez powodu wypisuję te dwie rzeczy obok siebie.

 

 

Żeby mój rachunek faktycznie był bezpłatny muszę spełnić dwa nieskomplikowane warunki.

  1. Miesięczne na konto musi wpłynąć minimum 1000 złotych – nie ma z tym problemu, ponieważ na konto wpływa moje wynagrodzenie. Dla spełnienia warunku wystarczy, że suma łącznych wpływów zewnętrznych na konto musi wynosić w danym miesiącu tysiąc złotych. Nigdzie nie jest powiedziane, że muszą to być pieniądze przelewane przez Twojego pracodawcę
  2. W ciągu miesiąca muszę zrealizować minimum jedną transakcję bezgotówkową z użyciem karty lub BLIKIEM. A więc co najmniej raz w miesiącu muszę zapłacić za zakupy kartą, aby spełnić warunek nr 2. Na szczęście nie ma progu kwotowego. Duży plus dla Banku. Teoretycznie mogę wydać grosik z użyciem karty i spełnię warunek. W praktyce, wiadomo, za taką kasę nic przecież nie kupię ;))

 

Jeśli nie udałoby mi się spełnić warunków, o których mowa powyżej, Bank pobrałby ode mnie opłatę w wysokości 15 zł. Całkiem sporo.

 

Ostatnio aktywowałam sobie w bankowości elektronicznej dodatek „Bezpłatne Konto”. Dzięki temu nie muszę się już dłużej zastanawiać, czy w danym miesiącu spełniłam warunki bezpłatnego konta, czy może jeszcze nie. Nie muszę też o tym pamiętać. Wystarczy, że zaloguję się na swoje konto poprzez stronę Banku i system sam mi pokazuje, czy udało mi się już spełnić warunki bezpłatnego konta, czy jeszcze nie :)) W ten sposób kontroluję nasze wydatki (porównuje swoje zeszytowe zapiski, z tym co widnieje na koncie). Aktywacja dodatku jest bezpłatna

 

 

 DODATEK „Bezpłatne Konto” w Banku Millennium – jak go uruchomić? 

  1. Zaloguj się do swojego Millenetu
  2. Odszukaj ikonkę koła zębatego (znajdziesz ją na stronie głównej Banku, zaraz pod swoim imieniem i nazwiskiem)
  3. Po kliknięciu w ikonkę otworzy Ci się „Centrum dodatków”, a w nim:
      • wspomniany już wcześniej dodatek Bezpłatne konto
      • Nadchodzące płatności: dzięki temu w wygodny sposób możesz planować, a następne monitorować swoje wydatki (np. opłata za mieszkanie, rachunek za prąd, opłata za telefon itp.) na stronie głównej, w swojej bankowości elektronicznej
      • Wygodny przelew: ta opcja umożliwia zrobienie przelewu do wskazanego wcześniej odbiorcy zaufanego, za pomocą jednego kliknięcia
      • Doładowanie telefonu: dodatek, który umożliwia szybkie doładowanie telefonu na kartę samemu sobie oraz wskazanym przez siebie osobom
      • Tymczasowa Blokada Karty: zgodnie z tym co sugeruje nazwa można tymczasowo zablokować swoją kartę płatniczą
      • Zbiórka: ten dodatek sprawdzi się w przypadku, gdy wspólnie ze znajomymi postanowicie złożyć się na jakiś jeden, wspólny cel. Dzięki niemu wszystkie osoby biorące udział w zbiórce, wpłacają środki na jedno konto. Dzięki temu można w łatwy sposób monitorować wpłaty od poszczególnych osób, a także sprawdzać ile jeszcze pozostało do osiągnięcia celu

4. Wybierz interesujące Cię dodatki, włącz je i ciesz się szybkim podglądem dostępnym na stronie głównej w swoim Millenecie :))

P.S. Kolejność, w jakiej mają się pokazywać wybrane przez Ciebie dodatki możesz dowolnie zmieniać w Centrum Dodatków. Działa tutaj metoda „chwyć, przesuń, upuść”

dobre konto bankowe jak wybrać

I jeszcze jedna ważna uwaga. Mam nadzieję, że dla Ciebie jest to jasne, ale zawsze może się znaleźć osoba niezorientowana w temacie. Karta debetowa to nie to samo co karta kredytowa. To dwa zupełnie inne środki płatnicze.

  •  karta debetowa  –  tą kartą wydajesz swoje pieniądze, a więc te które aktualnie masz na koncie (wyjątek stanowi tylko sytuacja, gdy masz uruchomiony debet w koncie. Wtedy istnieje możliwość zejścia poniżej zera – do wysokości limitu przyznanego przez Bank)
  •  karta kredytowa  – za pomocą tej karty wydajesz kasę Banku. A skoro wydajesz pieniądze, które nie należą do Ciebie to znaczy, że się zadłużasz. Ten dług, jak każdy inny, trzeba spłacić. Najlepiej tak, by zmieścić się w okresie bezodsetkowym

 

W SWOIM BANKU mam również:

  • bezpłatne przelewy internetowe – bezwarunkowo. Mowa tu oczywiście o przelewach krajowych w PLN. Zagraniczne to już zupełnie inna para kaloszy
  • bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju – jeśli spełnię dwa warunki, o których pisałam wcześniej
  • bankowość elektroniczną – bezwarunkowo

Szczegóły, jak zawsze można podejrzeć w cennikach na stronie Banku :)) Tutaj znajdziesz cennik usług  prowizje i opłaty , a tu  cennik kart debetowych 

 

 

 NOWOŚĆ NA BLOGU! 

Całkiem niedawno, na moim blogasku pojawiła się pewna nowość. Mianowicie, pojawił się Pasaż Produktów Finansowych, a Ty jako moja Czytelniczka / mój Czytelnik, masz do niego nieograniczony dostęp ✨?

 

Pasaż Produktów Finansowych


To miejsce, w którym zebrane zostały wszystkie aktualne oferty Banków oraz innych Instytucji Finansowych. M.in znajdziesz tam Biuro Informacji Kredytowej (BIK), którego alerty dotyczące próby wyłudzenia kredytu na nasze dane niezmiennie polecam.

  • Pasaż Produktów Finansowych składa się z trzech sekcji, zwanych poniżej stronami ;))
      • lewa strona: tutaj znajdziesz oferty produktów finansowych znajdujących się aktualnie na rynku. Charakteryzują się one ciekawymi warunkami. Bardzo często są to oferty promocyjne. Znajduje się tam również specjalna zakładka “programy niefinansowe”
      • centrum: na stronie, którą zobaczysz zaraz po przejściu do Pasażu, zostały umieszczone produkty bankowe Banku Millennium, ponieważ od lat jestem ich zadowoloną Klientką :))
      • prawa strona to “produkty polecane”. Z tym, ze tutaj znajdziesz produkty Instytucji Finansowych, z których korzystam i z czystym sumieniem polecam Twojej uwadze
  • Produkty finansowe przedstawione w Pasażu nie stanowią rankingu
  • Pamiętaj proszę, aby każdorazowo przed skorzystaniem z jakiejkolwiek przedstawionej w Pasażu Produktów Finansowych oferty/promocji, dokładnie sprawdzić jej warunki! :)))

 

A więc podsumowując, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba i będziesz musiał wybrać najlepsze dla siebie konto w Banku, wtedy śmiało korzystaj z dostępnego na blogu Pasażu Produktów Finansowych. Ku chwale wygody i oszczędności czasu :))

 

 

Newsletter


Przypominam, że cały czas można (jeśli do tej pory jeszcze tego jakimś cudem nie zrobiłaś/eś) zapisywać się na mój newsletter. Gwarantuję zero spamu, bo też go nie lubię! Tylko moi Subskrybenci mają dostęp do ściśle tajnej strony z prezentami!

To jak? Widzimy się na mailu?

⭐?


 

Mam nadzieję, że ten tekst sprawił, że wiesz już na co zwracać uwagę i jak wybrać najlepsze konto w Banku. Najlepsze dla Ciebie, bo to przecież Ty będziesz jego użytkownikiem.

⬇ Przeczytaj także:

  1.  „Konto w Banku. Razem czy osobno?” ← wiem, że jest to odwieczny dylemat wielu par! Stąd pomysł na ten tekst. Jeśli Ty również stoisz teraz przed takim wyborem, zobacz jak to wygląda u nas♥

  2.  „Podział finansowych obowiązków”  ← konto razem czy osobno to nie jedyny dylemat przed którym stoją pary zaraz na początku swojej wspólnej drogi. Doskonale to rozumiem. Zobacz jak wygląda podział finansowych obowiązków na naszym przykładzie :))

  3.  „Trzy zasady, które pomogą Ci trzymać domowe finanse w ryzach”  ← z tego artykułu dowiesz się jakimi zasadami warto się kierować zarządzając domowym budżetem

7 Replies to “Jak wybrać najlepsze konto? Czyli parę słów o tym, czym kierowałam się zakładając rachunek w Banku

  1. Zwróć uwagę na Nest Bank: konto karta i bankomaty bezpłatne bez żadnych warunków. Do tego masz konto oszczędnościowe z niewielkim, aczkolwiek większym oprocentowaniem niż w mBanku.
    W banku Millennium masz 2,7% z małymi przerwami jak w odpowiednim czasie wycofujesz pieniądze i za kilka dni wpłacasz.

    1. Dodałbym jeszcze, że w Nest Banku jest lokata na start 4% przez 3 lub 4 miesiące a w Millenium lokata urodzinowa 3% 😉 Dla kogoś kto poszukuje teraz miejsca aby ulokować swoje pieniądze może się to okazać całkiem fajnym wyborem 🙂

      1. Dobrze wiedzieć :)) Muszę się bliżej przyjrzeć ofercie Nest Banku.
        Całkiem niedawno miałam urodziny, więc Bank Millennium przesłał mi SMSa z informacją, iż mogę sobie założyć wspomnianą przez Ciebie Lokatę Urodzinową. Z tego co widziałam otwiera się ją w aplikacji mobilnej, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez miesiąc, środki jakie można wpłacić to od 1.000 do 10.000 złotych ;))

  2. Szczególnie zaciekawił mnie fragment o koncie osobistym 360º w banku Millenium:
    „Ostatnio aktywowałam sobie (za darmoszkę, w bankowości elektronicznej) dodatek “Bezpłatne Konto” i dzięki temu nie muszę się już dłużej zastanawiać, czy w danym miesiącu spełniłam warunki bezpłatnego konta, czy może jeszcze nie. Nie muszę też o tym pamiętać.”

    Nigdzie nie słyszałem o takiej opcji. Nie jest ona również nigdzie ujęta w TOiP.
    Prosiłbym o informację jak Pani „aktywowała sobie” taką opcje.

  3. Ja również polecam Bank Millennium. Mamy tam z Małżonką konto wspólne od wielu lat i do tej pory narzekać nie możemy. Warunki utrzymania konta za darmo bardzo przystępne i proste do spełnienia. Warto też zerknąć na wspomniany już Nest Bank i Santander Bank, gdzie warunki utrzymania konta nawet prostsze niż w Millennium i na dodatek przelewy natychmiastowe są za darmo bez limitów, a to akurat dla mnie też było mega na plus.

    Ogólnie, gdy zabierałem się za zmiany finansowe na początku 2022 roku, to przyjąłem sobie aż 11 kryteriów, według których planowałem wybrać nowy bank. Więcej o tym we wpisie: https://sposobnafinanse.pl/w-jakim-banku-najlepiej-zalozyc-konto-osobiste/ . Zapraszam! 🙂

    1. Ooooo oferta, w której są darmowe przelewy natychmiastowe bez limitów brzmi dobrze. Będę musiała jej się bliżej przyjrzeć :)) Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *